Altcoin Haberleri

Dogecoin Nedir? 2 Saatte Yapılan Kripto Para Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Dogecoin kripto para biriminin ortak yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin’i hazırlarken çevre üzerindeki etkilerini hesaba katmadığını ve sadece 2 saatte hazırladığını belirtti.

Dogecoin Nedir?

Son birkaç yılda bir mağara yaşamıyorsanız Dogecoin’i duymuş olmalısınız. Yine de pek çok kişi Dogecoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmiyor:

Dogecoin şaka odaklı bir kripto para birimidir. Dogecoin 2013 yılında yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından geliştirildi. 8 yıl önce piyasalara katılan Dogecoin, Bitcoin ve diğer kripto paraların ciddiliğine karşı bir şakadır. Dogecoin’in simgesi Shiba Inu köpeğidir. Shiba Inu internette şaka odaklı resimlerde sıklıkla kullanılır.

Son zamanlarda Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Marcus, Dogecoin’i tasarlarken çevresel etkileri hesaba katmadığını belirtti. Yaklaşık 8 yıldır aramızda olan ve esasen bir şaka olarak yaratılan Dogecoin, artık büyük bir kripto para haline geldi. Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk ve rapçi Meek Mill gibi ünlülerin desteğiyle popülerlik kazandı. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Dogecoin’e büyük bir inancı olduğunu tweetledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Shiba INU (SHIB) İki Yeni Token Oluşturdu

Billy Marcus, Twitter’da Shibetoshi Nakamoto kullanıcı adını kullanıyor. Billy Marcus DOGE’u iki saatte yaptığını ve bu sırada çevresel etkileri düşünmediğini söyledikten sonra viral oldu. Çoğu twitter kullanıcısı, reddit forumu ve haber siteleri Billy Marcus’u kötüledi. Buna cevaben Dogeocoin yaratıcısı bu tweetini NFT olarak açık artırma ile satışa sundu.

dogecoin

2 Saatte Yapılan Dogecoin Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Dogecoin’in popülerliğinde en büyük isim Elon Musk’dır. Geçtiğimiz haftalarda Tesla CEO’su kendisini Dogebabası olarak adlandırdı. Bundan önce ve hatta sonra Dogecoin hakkında sayısız tweet attı. Hatta Elon Musk sistem işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını bile tweetledi. Elon Musk, geçen hafta bir komedi skeç şovu olan Saturday Night Live’a çıktı ve burada Dogecoin’in bir “dolandırıcılık” olduğunu söyledi.

Elon Musk’tan gelen bu yorumdan sonra Dogecoin keskin düştü. Elon Musk’a ek olarak diğer ünlü kişilikler ve hatta Reddit grupları son zamanlarda Dogecoin hakkında konuşma ve açıklamalar yaptı. Bunlar nedeniyle bu şaka odaklı kripto para birimi piyasa değeri ile en büyük kripto paraların arasına girdi. Bu fiyat ve popülerlik artışından sonra Dogecoin’den esinlenen yeni bir kripto para türü; şaka odaklı kripto para birimleri ortaya çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP fiyatı 0.27 dolardan alıcı buluyor

Dogecoin ünlüler ve genel halk tarafından sevilmeye devam ettikçe sürekli olarak dillerde olacaktır. Yine de Dogecoin’in şaka odaklı bir kripto para olduğu, gerçek dünyada makul bir kullanım alanı olmadığı, sınırsız arza sahip olduğu ve fiyatın manipülatörler tarafından belirlendiği unutulmamalıdır.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu