Anasayfa Altcoin Dogecoin Sıkışmış Durumda: Aşağı Yönlü Kırılma Yakın mı?

Dogecoin Sıkışmış Durumda: Aşağı Yönlü Kırılma Yakın mı?

Altcoin

Dogecoin (DOGE) fiyatı bir süredir sıkışmış durumda. Söz konusu altcoini bundan sonra neler bekliyor? İşte ayrıntılar...

Dogecoin Sıkışmış Durumda: Aşağı Yönlü Kırılma Yakın mı?

Dogecoin (DOGE), fiyatın düşük aralığın üzerinde konsolide olmasıyla aralık formasyonunu genişletti. DOGE fiyatı, 18 Ağustos'tan bu yana %23,6 ve %38,2 Fib seviyeleri arasında sıkışmış durumda ve ne ayılar ne de boğalar çıkış yapabiliyor.

Bununla birlikte, DOGE'nin Eylül ayındaki fiyat hareketi, 0,0664 dolarlık yükselişin yakın zamanda reddedilmesinin ardından esas olarak düşüş eğilimi gösterdi.

Bu arada kripto piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının 25,600 dolar ile 26,400 dolar arasında gidip gelmesine bağlı olarak yatay bir seyir izlemeye devam etti.

Ayılar Üstünlüğü Ele mi Geçiriyor?

Dogecoin Sıkışmış Durumda: Aşağı Yönlü Kırılma Yakın mı?

DOGE'nin tarihî fiyat hareketine bakıldığında, meme coin'in büyük bir yukarı veya aşağı hareketten önce bir süre yatay işlem yapma eğilimi ortaya çıktı. Dolayısıyla mevcut fiyat hareketi de aynı modeli takip ediyor gibi görünüyor.

Yazının hazırlandığı sırada ayılar, Göreceli Güç Endeksi'nin (RSI) nötr 50'nin altında kalmasıyla pozisyonlarını güçlendiriyor gibi görünüyor. Bu da alım baskısının eksikliğini vurguluyor. Son 48 saat içinde 2 milyardan fazla azalan Denge Hacmi (OBV) ile birleştiğinde bu, yakın bir düşüş trendine işaret ediyor.

Ayılar önümüzdeki günlerde galip gelirse DOGE fiyatı, 0,055 dolar seviyesine (%0 Fib) düşebilir. Bu fiyat seviyesi, Haziran ve Ağustos aylarında DOGE için yılın en düşük seviyelerini temsil ediyor.

Diğer taraftan, yeterli DOGE spekülasyonu ile birlikte piyasada yükselişin canlanması bir toparlanma başlatabilir. Alıcılar, 0,066 ila 0,07 dolarlık fiyat alanlarını hedefleyebilir.

DOGE Fiyatı için Düşüş Tahmini

Vadeli işlemler piyasasındaki yatırımcılar, kısa pozisyonlarını artırarak ayıların artan gücüne uyum sağlıyor. Bu durum, Coinglass'ın verilerine göre gerçekleşiyor.

Yazının yazıldığı tarih itibariyle kısa pozisyonlar, açık kontratların yüzde 52,66'sını elinde tutuyor. Bu, uzun ve kısa pozisyonlar arasında 5 milyon dolarlık bir farkı temsil ediyor. Bu da spekülatörlerin aktif olarak DOGE'un düşüşüne bahis oynadığını gösteriyor. 

Kaynak: AMBCrypto

Dogecoin Sıkışmış Durumda: Aşağı Yönlü Kırılma Yakın mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik