Anasayfa Altcoin Dogecoin vs Shiba Inu: Hangisi Daha Güçlü Bir Topluluğa Sahip?

Dogecoin vs Shiba Inu: Hangisi Daha Güçlü Bir Topluluğa Sahip?

Altcoin

Dogecoin ve Shiba Inu meme coin'lerinden hangisi daha güçlü bir topluluğa sahiptir? İşte belirli kriterlere göre dikkat çeken kıyaslama...

Dogecoin vs Shiba Inu: Hangisi Daha Güçlü Bir Topluluğa Sahip?

Dogecoin ve Shiba Inu, aynı meme coin topluluğuna ait olmalarına rağmen rekabet halindedir. Bu rekabet büyük ölçüde meme'lerin getirdiği rekabet ruhundan kaynaklanıyor. Bunlar, sahip olduklarının en iyisi olduğunu savunuyorlar. Hangisinin en iyi olduğunu belirlemek kolay değil çünkü dikkate alınması gereken çok fazla değişken var ve bu nedenle makale odak noktasını dörde indiriyor: veri, sosyal medya analizi, duyarlılık analizi ve karşılaştırmalı analiz.

Her biri; her iki taraftaki topluluğun katılımına, katkısına ve desteğine dayanmaktadır. Ayrıca, alım satım performanslarına kısa bir genel bakış da bulunmaktadır.

Veri

Topluluk gücünü karşılaştırmak için en iyi site X, eski adıyla Twitter'dır. Platform, duyuruları ve konuşmaları takip etme yetenekleri içerir.

Shiba Inu'nun platformda 3,7 milyondan fazla takipçisi varken Dogecoin'in 3,8 milyondan fazla takipçisi vardır. Elon Musk, resmî ya da gayriresmî olarak Dogecoin'i desteklemektedir. Reddit'in de büyüyen hayran kitlesinde rolü vardır. Shiba Inu, Shibarium'un yakın zamanda piyasaya sürülmesi de dâhil olmak üzere organik olan her şeyle sınırlıdır.

Yazının hazırlandığı an itibarıyla Shiba Inu 909 güncelleme paylaşırken, Dogecoin 1.014 topluluk gönderisi paylaşmıştır. Dogecoin, meme'ler yayınlayarak hizmet verdiği kitleyle bağlantı kurabilir. Shiba Inu ise en yeni blockchain'e öncelik vermektedir. 

Sosyal Medya Analizi

Her iki ekibin de kendi hesaplarından sık sık paylaşım yapması sürpriz olmamalı. Buradaki amaç, toplulukla etkileşim kurmak ve güncellemeleri paylaşmak. Shiba Inu, yakın zamanda yeni bir lansman yaptığı düşünüldüğünde daha üretken davranıyor. Dogecoin, toplulukla mümkün olan en iyi şekilde bağlantı kurma çabasını sürdürüyor.

Shiba Inu'nun SHIB Army için yaptığı son paylaşımlardan biri, BONE sözleşmesinin hayata geçmesiyle ilgiliydi. Dogecoin, üyelerin özel anahtarlara sahip olmadıkları takdirde DOGE'lere gerçekten sahip olmadıklarını bildirmek gibi daha ciddi bir konuyu ele aldı ve "Özel anahtar sizde değilse kripto para sizin değildir!" konseptini yeniden hatırlattı.

SHIB topluluğunun çoğu üyesi umutlu ve yakın gelecekte 10 dolarlık bir BONE fiyatı bekliyor. DOGE topluluğu ise çeşitli yanıtlar veriyor. Eğlence çemberi bunlardan bazılarını içeriyor ancak diğerleri, Dogecoin ile potansiyel bir çıkar çatışmasına dikkat çekiyor.

Katılımcı, bir Vakıf Yönetim Kurulu üyesi tarafından yönetilen ve sahip olunan kapalı kaynaklı bir şirketin reklamını yapmasına rağmen ekibin, kendisini bir merkeziyetsizlik lideri olarak tanıttığını iddia ediyor. 

Dogecoin vs Shiba Inu: Hangisi Daha Güçlü Bir Topluluğa Sahip?

Duyarlılık Analizi

Duyarlılık analizi, sosyal medyayı ve haber duyarlılığını izleyerek kripto para birimlerine ilişkin kamuoyu algılarını değerlendirmeyi içerir. Bu, yatırımcıların piyasa duyarlılığını ölçmesine ve diğer yatırımcıların belirli bir coin veya kategori hakkında ne hissettiğini anlamasına yardımcı olur. Kripto söz konusu olduğunda X, sosyal duyarlılığı ölçmek için en uygun platformdur.

ChatGPT, piyasa duyarlılığının yıl sonuna doğru iyileşmeye devam etmesi halinde Dogecoin fiyatının 0,10 ila 0,15 dolar arasında bir değere ulaşabileceğini tahmin ediyor. ChatGPT, yükseliş ivmesi göz önüne alındığında, Shiba Inu fiyatının 31 Aralık'a kadar 0,000010 ila 0,000015 dolar aralığına ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bu tahmin; Shiba Inu'nun çıkışını sürdürmesine, bullish piyasa duyarlılığından yararlanmasına ve yukarı yönlü ivmesini sürdürmesine bağlıdır.

Karşılaştırmalı Analiz

Katılım ve projeler, karşılaştırma yapılabilecek iki temel alandır. Dogecoin daha iyi bir etkileşime sahip ancak Shiba Inu, projelerle listelerde başı çekiyor. Topluluğun neye öncelik verdiğine bağlı olarak ikisi arasında bir beraberlik söz konusu.

Sonuç

Seçim yapmak zordur ancak pek çok şeyin bir seçeneği seçmeye bağlı olduğunu varsayarsak, o zaman şu anda doğru olanın Shiba Inu olması gerekir. Dogecoin, daha iyi işlem yapma potansiyeline sahiptir. Proje lansmanı etrafında heyecan yaratmak söz konusu olduğunda, kesinlikle herkesin kalbine sahip olan SHIB Army'dir. 

Dogecoin vs Shiba Inu: Hangisi Daha Güçlü Bir Topluluğa Sahip? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik