Bitcoin Haberleri

Dogecoin Yüzünden 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin Sattı!

Dogecoin çılgınlığı yüzünden İngiltereli bir fon yöneticisi 1,1 milyar dolarlık Bitcoin cüzdanını boşalttı. Birleşik Krallık merkezli fon yöneticisi Ruffer salı günü 600 milyon dolarlık pozisyonunu 1.1 milyar dolara sattığını açıkladı ve kripto para piyasasındaki aşırı spekülasyonlara ilişkin endişeleri dile getirdi.

Birleşik Krallık merkezli fon yöneticisi Ruffer, Dogecoin (DOGE) gibi şaka tabanlı tokenlerdeki büyük ralliler de dahil olmak üzere kripto para piyasasındaki spekülatif çılgınlık konusunda gerginleştikten sonra 600 milyon dolarlık Bitcoin alımını 1.1 milyar dolardan tasfiye etti.

Sunday Times’ın bildirdiğine göre, varlıklı müşteriler ve hayır kurumları için yaklaşık 34 milyar doları yöneten fon, BTC/USD döviz kurunun 25.000 dolara yükseldiği Aralık 2020’de Bitcoin satmaya başladı. Bitcoin Ocak 2021’de yeni zirvelere çıkarak 40.000 doların üzerine yükselince fon Bitcoin satışı yapmaya etti. Ruffer, kalan Bitcoin pozisyonunu Nisan ayına kadar bitirdi ve satışlardan 1,1 milyar dolar kâr veya fon için %83’lük bir getiri elde etti.

Fon Yöneticisini Dogecoin Korkuttu

Ruffer’ın sıralı Bitcoin satış dökümleri, analistlerin Bitcoin için daha büyük fiyatların geldiğini söylediği ortaya çıktı. Örneğin, JPMorgan Ocak ayında yayınlanan bir raporda dünyanın önde gelen enflasyon riskinden korunma aracı olmak için altınla rekabet ederken BTC/USD’nin 146,000 dolara yükselebileceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin bu sene sonunda 20.000 doları aşabilir

Guggenheim Partners’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in uzun vadede altın piyasasını geçebileceğini söyleyerek 400.000 – 600.000 dolar arasında bir Bitcoin tahmininde bulundu.

Ruffer’ın yatırım direktörü Duncan MacInnes’in Financial Times’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’i enflasyona karşı bir sigorta olarak geri satın almayı düşüneceklerini açıkladı. Ancak şimdilik, MacInnes, Bitcoin’in özellikle şakaya dayalı bir kripto para birimi olan Dogecoin’in değeri 40 milyar dolar olduğundan dolayı elde tutulamayacak kadar sıcak olduğu konusunda hemfikiriz dedi.

Dogecoin

Neden Dogecoin’den Korktular?

Bitcoin’e hicivli bir duruşa sahip olan Dogecoin, 2021’de bir noktada yıllık olarak %15.337 arttığı için vahşi bir yukarı yönlü ralli yaptı. Tesla CEO’su Elon Musk’tan destekleyici tweet’ler ve küresel finansal sisteme saldıran Temmuz 2020 tarihli bir şaka Dogecoin’in rallisinin arkasındaki önde gelen katalizörlerden bazıları oldu.

Ancak Dogecoin perakende çılgınlığı, Elon Musk’ın Saturday Night Live bölümünde Dogecoin’i dolandırıcılık olarak adlandırmasının ardından Mayıs ayında ölmeye başladı. Milyarder girişimcinin DOGE hakkındaki bu U dönüşü, kripto para piyasasında panik satışına neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Dogecoin, Elon Musk’ın yukarıdaki açıklamasından hemen sonra %30 düştü. 9 Haziran itibariyle, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,76 dolardan %50’den daha düşük bir seviyede işlem görüyor.

MacInnes, Dogecoin perakende çılgınlığının ortasında Bitcoin’in 30.000 dolardan neredeyse 65.000 dolara yükselmesine işaret ederken; “Spekülatif davranışlarda artış olduğunu çok açık bir şekilde görebiliyordunuz”. dedi.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nedir? Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu