Anasayfa Altcoin Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak...

Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak...

Altcoin

Cardano (ADA) fiyatı için sırada ne var? Uzmanlar hangi seviyelere dikkat çekiyor olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm ayrıntılarıyla Koinbox'ta...

Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak...

Cardano (ADA), son fiyat artışlarının bir kısmını bıraktığı için düşüş trendinde gözüküyor. Ancak yaşanan fiyat düşüşüne rağmen, ağdaki işlem hacminde bir artış yaşanıyor diyebiliriz. 

Peki işin detayına inecek olursak, arka planda oluşan veriler hangi şekilde ilerliyor olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım. 

Kripto Analistleri ADA'nın Performansını İnceliyor

Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak...

Popüler bir kripto analisti Elite XBT, Cardano (ADA) işlem hacminin 2023'ün başından bu yana arttığını kaydetti. Ancak piyasa oynaklığının fiyatı önemli ölçüde baskı altına altına alıyor.

Grafiğe göre, Ocak 2023'te işlem hacmi 10 milyar Cardano (ADA) altına düştü. Ancak, 20 milyar Cardano (ADA) üzerine çıktı ve muhtemelen geçen yıl 50 milyar Cardano (ADA) tüm zamanların en yüksek (ATH) değerinden geri aldı.

Başka bir analiste göre, işlem hacmindeki artış, balinaların ve kurumsal sahiplerin artan faaliyetlerinin bir fonksiyonudur. Artan hacmin bir yükseliş işareti olduğuna inanıyor ve ADA'nın yükseliş trendine girmesini destekliyor.

Ayrıca Cardano'nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu olan Input Output Global (IOG) haftalık geliştirme raporunu paylaştı. Rapor, Cardano'nun ağının geçen hafta 65.4 milyon işlem gerçekleştirdiğini ortaya koydu.

Özellikle Cardano (ADA), Mart 2023'te ağında 4 milyon cüzdanı aştı. Bu, daha fazla yatırımcı kaydoldukça Cardano (ADA) ağının devam eden büyüme potansiyelini gösteriyor.

Twitter kullanıcısı Alexander Legolas ayrıca, protokoller ve yükseltmeler kullanıcılar için daha çekici hale geldikçe mevcut eğilimin ayıdan boğaya kayacağına inanıyor.

Cardano (ADA) İçin Sırada Ne Var?

Cardano (ADA) bugün hala kırmızıda işlem görüyor ve günlük grafikte art arda ikinci günde bir kırmızı mum oluşturuyor. Ayılar, son iki gün içinde fiyatlarını aşağı çekmek için geri döndü. Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgede 51.24'tür. Özellikle, düşüş baskısı nedeniyle gösterge aşağı doğru hareket ediyor.

Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak...

ADA'nın Hareketli Ortalama (MA) Yakınsama/Iraksama (MACD), düşüş eğilimi olan sinyal çizgisinin altına düştü. Ancak fiyat düşüşüne rağmen ADA, 50 günlük ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalamaların (SMA) üstünde kaldı. Bu, kısa ve uzun vadeli görünümünün yükselişe devam ettiğini ve düşüşün konsolidasyon için kısa bir geri dönüş olabileceğini ima ediyor.

0,3512 dolarlık destek, daha fazla düşüşü önlemek için kritik öneme sahip olacak ve yükseliş trendini sürdürmek için bir fiyat ekseni görevi görebilir. Ancak Cardano (ADA) yükseliş trendini sürdürmek için 0,4186 dolar direncini aşmalı.

Cardano (ADA), ralliyi körüklemek için ağındaki olumlu faaliyetlere ve artan işlemlere bağlı olarak önümüzdeki günlerde yükseliş trendine devam edebilir.

Yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Kaynak: NewsBTC

Doğrulandı: Cardano'nun Kaderi Bu Şekilde Belli Olacak... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan