Anasayfa Altcoin Dolandırıcılık İddiaları, Bu Coin'e Yüzde 74 Değer Kaybettirdi!

Dolandırıcılık İddiaları, Bu Coin'e Yüzde 74 Değer Kaybettirdi!

Altcoin

Dolandırıcılık iddiaları nedeniyle Grok fiyatında yüzde 74 oranında kayda değer bir düşüş yaşandı.

Dolandırıcılık İddiaları, Bu Coin'e Yüzde 74 Değer Kaybettirdi!

Yanlışlıkla Elon Musk'ın Grok AI girişimine bağlı olduğuna inanılan Grok, beklenmedik bir şekilde blockchain araştırmacısı ZachXBT tarafından ortaya atılan dolandırıcılık iddiaları nedeniyle yüzde 74 oranında değer kaybetti. 

ZachXBT, 13 Kasım'da sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımla, Grok'u çevreleyen yanıltıcı bir cepheye ışık tuttu. Blockchain araştırmacısı tarafından sunulan kanıtlar; Grok'un sosyal medya hesapları ve web siteleri de dâhil olmak üzere çevrim içi varlığının, özellikle yaratıcıları projeden ayrılmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli bir düşüşle karşı karşıya kalan ANDY adlı terk edilmiş bir meme coin olmak üzere önceki projelerden farklı amaçlarla kullanıldığını gösteriyor.

İfşaat hızlı bir değer kaybını tetikledi ve Grok fiyatı beş saat içinde 0,027 dolardan 0,007 dolara kadar düştü.

ZachXBT, güveni yeniden inşa etmek amacıyla Grok ekibinin arzı önemli ölçüde azaltmak için yaklaşık 1,7 milyon dolar değerinde Grok token yakarak harekete geçtiğini açıkladı. Bunu takiben 14 Kasım'da ekip, dağıtıcı adresteki tüm tokenlerin yakıldığını duyurdu. Bu da yaklaşık 2 milyon dolar değerinde yaklaşık 180 milyon Grok tokene denk geliyordu.

Grok, Önemli Bir Piyasa Değerine Ulaştı

Grok token, 5 Kasım'da Elon Musk'ın ChatGPT'ye rakip olarak Grok AI sohbet botunu duyurmasıyla aynı zamana denk gelen ilk çıkışını yaptı.

Dolandırıcılık İddiaları, Bu Coin'e Yüzde 74 Değer Kaybettirdi!

Meme coin, Musk'ın yapay zekâ girişimiyle bağlantısı olduğu iddiası nedeniyle hemen dikkat çekti. Takip eden hafta içinde değeri yüzde 33.650 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak çevredeki heyecan dalgasından faydalanmak isteyen meme coin yatırımcılarının ilgisini çekti.

Token, 13 Kasım'da 0,027 dolar ile en yüksek değerine ulaşarak 200 milyon dolara yakın bir piyasa değerine sahip oldu ve mevcut döngüde potansiyel yeni bir meme coin olarak statüsünü sağlamlaştırdı.

Musk'ın Grok AI sohbet botu ile algılanan ilişkiye rağmen teknoloji patronunun kendisi, Grok AI de dâhil olmak üzere hiçbir şirketinin kripto para yaratmayacağını açıkça beyan etti.

Yatırımcıların, düşük işlem hacmi ve kripto endüstrisindeki spekülatif varlıkların doğal oynaklığı nedeniyle dikkatli olmaları gerekmektedir.

Dolandırıcılık İddiaları, Bu Coin'e Yüzde 74 Değer Kaybettirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik