Anasayfa Altcoin Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Bitget Delist Etti!

Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Bitget Delist Etti!

Altcoin

Bitget, dolandırıcılık iddialarının ortasında Floki'nin TokenFi'sini delist etmeye karar verdi.

Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Bitget Delist Etti!

Kripto para borsası Bitget, Floki destekli TokenFi'yi (TOKEN) listeledikten günler sonra meme coin projesinin hileli piyasa faaliyetlerini gerekçe göstererek söz konusu coin'i delist etmeye karar verdi. 

Bitget, bugün TokenFi'nin hem para yatırma hem de alım satım hizmetlerini hemen askıya aldı ve bekleyen tüm emirler usulüne uygun olarak iptal edildi.

Basın açıklamasına uygun olarak ticaret platformu, 27 Ekim 2023 tarihinde  TokenFi'yi spot piyasadaki "İnovasyon Bölgesi"ne kaydetmişti. Bununla birlikte görünüşte olumlu olan bu gelişme; yeni listelenen tokenin, ticaretin başlamasından kısa bir süre sonra ciddi fiyat dalgalanmaları göstermesiyle farklı bir hal aldı.

Daha yakından incelendiğinde Bitget; TokenFi'nin arkasındaki proje ekibinin, merkeziyetsiz borsaların likidite havuzuna 2.000 dolardan daha az miktarda token eklediğini keşfetti. Bu durum, ilk likiditenin kötü niyetli bir şekilde kontrol edilmiş olabileceğini düşündürerek piyasa manipülasyonu şüphelerini artırdı. 

Ayrıca, TokenFi projesinin kapsamlı bir şekilde araştırılması sırasında ek endişeler ortaya çıktı. Bunlar arasında belirsiz bir token ekonomisi yapısı ve şeffaflıktan yoksun bir hak ediş programı yer alıyordu.

Kullanıcılarına sıkı sıkıya bağlı olan Bitget, TokenFi'yi platformundan kaldırmayı tercih etti. Buna ek olarak borsa, özellikle tokeni kendi platformunda tutan kullanıcılar için bir geri alım planı tasarladı. Geri alım fiyatı, 27 Ekim'den 31 Ekim'e kadar Bitget'te gözlemlenen en yüksek TokenFi kapanış fiyatına dayanmaktadır. Bu süre zarfında 1 TOKEN, 0,00605002 USDT'ye eşitti.

Bitget, Kullanıcı Dostu Geri Alım Planını Tanıttı

Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Bitget Delist Etti!

Kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak ve süreci basitleştirmek için Bitget, kullanıcı hesaplarındaki TOKEN varlıklarını önceden belirlenmiş geri alım fiyatından otomatik olarak USDT ile takas etmeyi tercih etti. Bitget, açıklama veya yardım isteyen kullanıcılar için 7/24 çevrim içi müşteri hizmetleri aracılığıyla günün her saati destek sunmaktadır.

Floki olayı, blockchain endüstrisinde ilk faaliyetlerine ek olarak projelerin sürdürülebilir işleyişine yönelik artan bir vurgunun altını çizdi. "İnovasyon Bölgesi"nin önemini vurgulayan Bitget, yüksek kaliteli projeleri keşfetmeye ve bunların yaygın olarak benimsenmelerini ve başarılarını teşvik etmek için ekosistem inkübasyonu da dâhil olmak üzere kapsamlı destek sağlamaya dair kararlılıklarının altını çizerek yazıyı tamamladı.

Gelecekte yüksek kaliteli projeleri keşfetmeye ve bunları kitlelere ulaştırmaya yardımcı olmak için ekosistem inkübasyonu gibi çeşitli destekler sağlamaya devam edeceğiz.

Kaynak: TronWeekly

Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Bitget Delist Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik