Anasayfa Sektörel Dolandırıcılıkla Suçlanan Borsa, Kullanıcı Fonlarını Dönüştürdü!

Dolandırıcılıkla Suçlanan Borsa, Kullanıcı Fonlarını Dönüştürdü!

Sektörel

Dolandırıcılıkla suçlanan kripto para borsası JPEX, kullanıcı fonlarını likit olmayan dijital tokene dönüştürdü.

Dolandırıcılıkla Suçlanan Borsa, Kullanıcı Fonlarını Dönüştürdü!

Hong Kong merkezli kripto para borsası JPEX,kısa bir süre önce kullanıcı fonlarını JPC olarak bilinen yerel bir tokene dönüştürdü. JPEX'e göre; etkilenen kullanıcılar, bu tokeni ancak iki yıl sonra nakde çevirebilecekler. Etkilenen bir kullanıcı; kripto para borsasının, bu işlemi tamamlamak için kullanılan dönüşüm oranı hakkında kendilerini bilgilendirmediğini söyledi.

Dönüşümün Kullanıcıların Yüzde 68'i Tarafından Desteklendiği Söyleniyor

Sorunlu kripto para borsası JPEX'in, kullanıcıların fonlarını JPC olarak bilinen şirket içi dijital tokene dönüştürme konusundaki tartışmalı planına devam ettiği bildirildi. Borsanın planının bir parçası olarak, varlıkları şu anda likit olmayan tokene dönüştürülen kullanıcılar, fonlarını yalnızca iki yıl içinde kullanabilecekler.

Borsa, kullanıcı fonlarını dönüştürmenin nakit akış pozisyonunu artırmasına ve yatırımcıları elinde tutmasına yardımcı olacağını söyledi. JPEX, ayrıca planın, kullanıcıların yüzde 68'i tarafından onaylandığını iddia etti. 

Fakat South China Morning Post'ta (SCMP) yer alan bir habere göre; borsa platformunun bazı kullanıcıları, kendilerine danışılmadığını söyledi. Diğerleri ise bundan ancak JPEX'in dijital varlıklarını tek taraflı olarak dönüştürmesinden sonra haberdar olduklarını söyledi.

JPEX, borsayla bağlantılı birkaç kişinin yerel kolluk kuvvetleri tarafından tutuklanmasının ardından bazı alım satım faaliyetlerini askıya almak zorunda kalmıştı. Tutuklamalar sırasında Hong Kong polisi, JPEX hakkında 153 milyon dolar tutarında 1.641 şikâyet aldığını iddia etmişti.

Bununla birlikte SCMP'nin 4 Ekim tarihli raporunda; bu rakamın, o zamandan bu yana 191 milyon dolara yükseldiği belirtildi. Rapor, ayrıca Cheng Chun-hei olarak bilinen bir televizyon aktörünün aynı gün tutuklanan iki şüpheliden biri olduğunu ortaya koydu.

Dolandırıcılıkla Suçlanan Borsa, Kullanıcı Fonlarını Dönüştürdü!

Kullanıcılar, Kullanılan Dönüşüm Oranından Haberdar Değil

Bu arada şu anda Hong Kong'un en büyük dolandırıcılık vakalarından biri olarak tanımlanan olayın adı açıklanmayan bir mağduru, dönüşümü doğrulayan raporda alıntılanıyor.

İsimsiz dolandırıcılık mağduru, "Tüm USDT'lerim ve diğer kripto para birimlerim gitti. Hepsi JPC'ye (platformun kendi dijital para birimine) aktarıldı. Tokenleri ve diğer varlıkları elinde tutan diğer bazı kullanıcılar da bunların aktarıldığını gördü." dedi.

Mağdur, ayrıca kripto para borsasının, etkilenen kullanıcıları bu işlemi tamamlamak için kullanılan dönüşüm oranı hakkında bilgilendirmediğini iddia etti.

Dolandırıcılıkla Suçlanan Borsa, Kullanıcı Fonlarını Dönüştürdü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik