Kripto Para Haberleri

Dolandırılmak İstemiyorsanız Bu Detaylara Göz Atın!

FBI, hazırladığı kapsamlı raporda kripto para yatırımcılarının hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Yapılan araştırmalar ve kullanıcılardan alınan bilgiler doğrultusunda hazırlanan rapora dair bazı detayları aktarmak ve sizinle de paylaşmak istedik. Ne yazık ki son dönemde dolandırıcılık olaylarının sayısı bir hayli arttı ve bu artış, art niyetli insanların iştahını da kabartıyor.

Hal böyle olunca yatırımcılar da piyasada yer almaktan korkuyorlar. Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmı an itibarıyla bu dolandırıcılık olayları ile mücadele etmeye çalışıyor ancak başarılı olduklarını söylemek gerçekten yanlış olacaktır.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden uyarılara hep birlikte göz atalım ve bu raporda hangi detayların yer aldığını incelemiş olalım.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Yüksek Güvenlik Seviyesi Bile Yeterli Değil

güvenlik

  • Yapılan araştırmalar, iki faktörlü kimlik doğrulamasının bile yetersiz olduğunu ve dolandırıcıların bu güvenliği kolayca aştığını ifade ediyor. Burada kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir şey bulunmuyor. Mail adreslerinize ya da cep telefonlarınıza gelen link ya da numaralara tıklamayınız. Kişisel bilgilerinize bu sayede erişim sağlıyorlar ve doğrulama engelini aşmaları pek de zor olmuyor.
  • Dolandırıcıların en çok kullandığı yöntemlerden bir diğer ise borsaların canlı destek personellerini ve yönetici kadrosunu taklit etmek olarak karşımıza çıkıyor. evet yanlış duymadınız! Destek ekibini gözlemleyerek onlar gibi konuşuyor ve bu sayede bilgilerinizi ele geçiriyorlar. Hiçbir borsa sizi aramaz ya da doğrudan sizinle iletişime geçmez. Resmi adres üzerinden alacağınız canlı destek hizmeti dışında farklı bir hizmet anlayışı sunulduğunda lütfen kabul etmeyiniz. Ayrıca telefonda bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız.
  • Sim değişim saldırıları da yine dolandırıcıların en çok kullandığı ve tercih ettiği yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. bu eylem sonrası kullanıcı bilgilerine daha kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde ulaşıyorlar. Aynı zamanda ilgili kullanıcının hesabını da diledikleri an kilitleyebiliyorlar. Yani hesaba istedikleri gibi müdahale etmeleri ve içerideki parayı diledikleri hesaba aktarmaları bu sayede daha kolay bir hal alıyor diyebiliriz.
İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu