Bitcoin Haberleri

Dominos Personelleri İstedikleri Takdirde Maaşlarını Bitcoin ile Alabilecek

Hollanda’da 16 Domino’s Pizza mağazasının sahibi ve işletmecisi olan Immensus 2 gün önce çalışanlarına maaşlarını istedikleri takdirde Bitcoin olarak alma imkânı sunmaya başladı. Immensus ortak sahibi Jonathan Gurevich; “Immensus, bu adım ile hala okumakta olan genç kadrosunu finans dünyasını tanımaları için motive etmek istiyor.” dedi.

İstedikleri Takdirde Maaşlarını Bitcoin ile Alabilecek

Bitcoin pizza gününde bu haberi duyuran Immensus, çalışanlarının kısmen Bitcoin ile ödeme alabileceğini söyledi. Kısmen olmasının nedeni Hollanda yasalarına göre asgari ücretin Euro cinsinden olması gerektiğidir.

Immensus Group ortak sahibi Jonathan Gurevich bu yöntem ile 1000’den fazla kişinin Bitcoin’e maruz kalacağını söyledi. Buna ek olarak; “Bu insanların bir kısmı bizim için çalışıyor (16 Domino’s Pizza mağazası ve bazı restoranlar) ve bu insanların bir kısmı da maaşlı olarak diğer şirketlerimiz için çalışıyor.” dedi.

Gurevich daha sonra demeçte Immensus’un çoğunlukla okula giden genç personelini finans dünyasına aşina olmaları için motive etmek istediğini ve şirketin ayrıca yeni personel tutmayı planladığını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü ekonomist Bitcoin hakkında yorumda bulundu!

btc

BTC Direct ile ortaklık kurdu

Immensus, Bitcoin ile ödeme yapabilmek için Hollandalı kripto para komisyoncusu BTC Direct ile ortaklık kurdu, bu da BTC Direct’in Immensus personeli için Euro’yu Bitcoin’e dönüştürebileceği anlamına geliyor.

Uygun personel için Bitcoin ödeme yöntemi ise isteğe bağlı olacak. Gurevich, bazı çalışanlar kişisel para yönetimi hakkında bilgi sahibi olurlarsa bile, zaten çok önemli bir şeyi başarırız. dedi. Gurevich, Bitcoin işlem ücretlerinin de Immensus tarafından karşılanacağını söyledi.

Dominos Personelleri ve diğer çalışanların yalnızca asgari ücretin üzerindeki maaşları Bitcoin ile verilebilecek. Gurevich; “Haftada 9 saat çalışan biri için, Bitcoin’e ayda en az 5 Euro koyabilecekler. Ortalama olarak, insanlar asgari maaşlarından sonra 5 ila 250 Euro arasında Bitcoin ödemesi alabilir.” dedi.

BTC Direct ise çalışanlarına maaşlarının bir kısmını son üç yıldır Bitcoin olarak ödüyor. BTC Direct’in pazarlama müdürü Toon Schraven, firmanın şu anki çalışan sayısının 80 olduğunu ve neredeyse herkesin Bitcoin ile ödeme alma seçeneğini tercih ettiğini söyledi.

Immensus’un yanı sıra, BTC Direct Bitcoin maaş seçeneği için daha fazla şirketle çalışmak istiyor. Toon Schraven BTC Direct’in; “Birkaç büyük maaşlı altyapı şirketi ile bazı ortaklıkları imza attığını ancak anlaşmalar devam ederken bu firmaların adını veremeyeceğini söyledi.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı 9.000 dolara geriledi!

bitcoin

Bitcoin Pizza Günü Nedir ve Ne Zaman?

22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü’dür. 11 yıl önce 22 Mayısta Bitcoin ilk kez bir ödeme şekli olarak kullanılmaya başlandı. Laszlo Hanyecz adlı bir geliştirici, 22 Mayıs 2010’da 10.000 Bitcoin ile iki Papa John pizzası satın aldı. Bu Bitcoinlerin değeri şu anda 385 milyon dolardan fazla.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu