Anasayfa Altcoin Donald Trump Çantasında Ne Kadar Ethereum Bulunduruyor?

Donald Trump Çantasında Ne Kadar Ethereum Bulunduruyor?

Altcoin

WatcherGuru, Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump'ın 250.000$ değerinde Ethereum'a sahip olduğunu bildirdi. İşte detaylar...

Donald Trump Çantasında Ne Kadar Ethereum Bulunduruyor?
Hızlı İçerik

Kripto para birimleri ve genel finans hakkında bilgi sağlamasıyla tanınan bir platform olan WatcherGuru, Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump'ın 250.000$ değerinde Ethereum'a sahip olduğunu bildirdi. 

Bu bilgi, mahkeme tarafından eski Başkanın mali kayıtlarına yönelik devam eden bir soruşturma sırasında geldi.

Donald Trump ve yakın çevresindekiler, kripto para birimine olan eğilimleriyle tanınırlar. Devam eden soruşturma, eski liderin kripto para birimleri ile ilişkisinin kapsamını bulmayı ve kripto etkileşimleri yoluyla yasayı ihlal edip etmediğini anlamayı amaçlıyor.

Trump'ın NFT Koleksiyonu!

Donald Trump Çantasında Ne Kadar Ethereum Bulunduruyor?

Aralık 2022'de Trump, kendi adına Trump Digital Trading Cards adlı bir NFT koleksiyonunu onayladı. Onaydan bir gün sonra NFT'nin değeri fırladı ve fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,84 Ethereum (ETH) (ATH) ulaştı. Ancak, kripto piyasa geri kalanıyla birlikte fiyat da düştü ve Trump Digital Trading Cards değeri, %85'lik bir kaybı yansıtan 0,12 Ethereum'a geriledi.

Trump'ın eşi Melania Trump da NFT'lerle ilgileniyordu. 1960'ların ve 1970'lerin Apollo'nun aya inişinden birkaç iyi bilinen görüntüyü NFT'lere dönüştürdü ve her birini 75 dolara sattı. NASA'daki yetkililer, görüntülerini NFT'ler gibi şeyler için kullanma konusundaki kurallarını ihlal ettiğini söyleyerek buna kaşlarını çattı.

NASA'nın ticarete ilişkin düzenlemeleri, “Ajansın ticari olarak satması onaylanan ürün kategorileriyle tutarlı olmadıkları için, NFT'leri içeren herhangi bir ticari uygulama uygulamasını yasaklar. Ayrıca NASA Medya Kullanım Yönergelerinde belirtildiği gibi NASA, görüntülerinin NFT'lerle bağlantılı olarak kullanılmasını istemiyor.”

Trump'ın Ethereum'a sahip olması, kripto tokeninin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düzenleyiciler tarafından onaylananlar arasında olduğu düşünülürse, herhangi bir yasanın ihlal edildiğini göstermeyebilir. Ethereum (ETH), menkul kıymet olarak listelenenler arasında yer almıyor ve SEC tarafından ülkedeki birkaç kripto borsasına karşı açılan son davaların hiçbirine dahil edilmedi diyebiliriz.

Donald Trump Çantasında Ne Kadar Ethereum Bulunduruyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar