Anasayfa Kimdir Donald Trump Kimdir?

Donald Trump Kimdir?

Politikacılar

Donald Trump Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri, Serveti ve Trump NFT Trading Cards hakkında bilinmesi gerekenler...

Donald Trump Kimdir?

Donald Trump, ABD'nin 45. Başkanı ve Trump NFT Trading Cards'ın sahibidir.

Hayatı

1946 yılında New York, ABD'de dünyaya gelen Donald John Trump, 1982 yılında ailesinin tahmini 200 milyon dolarlık net değerinden pay aldığı için Forbes'un ilk zenginler listesine girdi. Hayalet yazarlar kullanan Trump, kendi adıyla iş, finans veya siyasi konularda 19 kadar kitap üretmiştir. İlk kitabı olan The Art of the Deal, New York Times Best Seller listesinde yer almıştır. 

Eğitimi

Donald Trump, 13 yaşında özel bir yatılı okul olan New York Askeri Akademisi'ne kaydoldu ve 1964'te Fordham Üniversitesine kaydoldu. Ardından 2 yıl sonra Pennsylvania Üniversitesine geçti ve 1968 yılında Ekonomi alanında lisans derecesi ile mezun oldu.

Kariyeri

Donald Trump, daha mezun olmadan emlak ve inşaat işlerine ilgi duymaya başladı ve 1971 yılında babasının şirketini devralarak adını Trump Organization olarak değiştirdi. Şirketin faaliyetlerini gökdelenler, oteller ve golf sahaları inşa etmek ve yenilemek üzere genişletti. Trump, 2004 ve 2015 yılları arasında televizyon dizisi The Apprentice'in yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 

2016 yılın Trump, ABD başkanlık seçimlerini Hillary Clinton'a karşı ulusal halk oylamasını kaybetmesine rağmen kazandı. Donald Trump, daha önce askerlik veya devlet hizmeti olmayan ilk ABD başkanı oldu. 2020 başkanlık seçimlerini Joe Biden'a karşı kaybetti ancak yenilgiyi kabul etmeyi reddetti. Kasım 2022'de, 2024 başkanlık seçimlerinde adaylığını açıkladı.

Serveti

Donald Trump'ın 2023 itibarıyla tahmin edilen servet değeri 2,5 milyar dolardır.

Trump NFT Trading Cards

Aralık 2022'de eski ABD başkanı Donald Trump, kendi NFT ticari kartlarını piyasaya sürerek gündeme oturdu. Trump NFT'leri, Polygon (MATIC) blok zincirinde bulunan ve NFT pazaryeri OpenSea'de takas edilebilen sınırlı sayıda dijital ticaret kartlarıdır. Bunlar esasen toplanabilen, biriktirilebilen ve takas edilebilen dijital ticaret kartlarıdır ve her kartın özgünlüğünü ve sahipliğini onaylayan benzersiz bir tanımlayıcısı vardır. Trump, yeni mali açıklamasına göre NFT'lerden 100.000 ila 1 milyon dolar arasında gelir elde etti. Başlangıçta oldukça ilgi gören NFT koleksiyonu, hemen ardından değerlerinde bir çöküş yaşadı ve Trump'ın 2024 adaylığını açıklamasıyla beraber tekrar yükseldi.

Donald Trump Kimdir?
Donald Trump Kimdir? Donald Trump Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri, Serveti ve Trump NFT Trading Cards hakkında bilinmesi gerekenler...

Donald Trump Kimdir? ile ilgili Haberler