Altcoin Haberleri

Dotmoovs: Blockchain ve NFT ile sporda devrim yaşanıyor

Diğer tüm sektörler gibi, spor endüstrisi de Blockchain ve kriptonun getirdiği gelişmelere katılıyor. Blok zincirlerin kullanım durumları NFT’ler olduğu için tahsil edilebilir NFT’ler ve hayran katılım platformları hızla ortaya çıkarken, Dotmoovs, sporcuların turnuvalarda ve oyunlarda pratik yapmak ve yarışmak için ödüller kazanabilecekleri bir sistem getiriyor.

Dotmoovs, kullanıcılarına çeşitli zorluklara katılarak ve becerilerini göstererek yerel MOOV jetonunu alma şansı sunuyor. Ünlü futbolcular Ricardo Quaresma ve Luis Figo, platformun marka elçileridir.

NFT ve MVP

Dotmoovs: Blockchain ve NFT ile sporda devrim yaşanıyor - Koinbox.Net

Dotmoovs, platformlarındaki ilk spor olarak serbest stil futbolu başlatıyor ve ünlü futbolcular Luis Figo ve Ricardo Quaresma projenin bir parçası oldu ve Dotmoovs takımına katkıda bulundu.

Ricardo Quaresma, Dotmoovs platformu ile işbirliği içinde ilk NFT’sini başlattı ve müzayede şimdi BSC istasyonunda canlı. MVP lansmanı, her bire bir yarışmanın kazananlarının MOOV jetonları veya NFT’ler kazanma şansı elde edeceği serbest stil futbol konseptini yenilemeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların, daha sonra Dotmoovs AI çözümü tarafından değerlendirilecek olan, futbolla hokkabazlık yapan videolarını yüklemeleri gerekir. Kullanıcılar daha sonra puanlarını alacak ve sonuçlara göre performanslarına göre teşvik edilecektir. Buna ek olarak, topu daha fazla kez hokkabazlık edenler, platformdaki stake havuzlarına da erişme şansına sahip oluyorlar.

Dotmoovs Coin Nedir?

Dotmoovs, blok zincirlerin faydalarından yararlanan ve sporcuların performanslarını ve becerilerini ölçmeyi zorlaştıran fiziksel ve coğrafi kısıtlamalara meydan okumayı amaçlayan ilk kripto-mobil rekabet ortamıdır. Platform, Moonrock Capital ve Morningstar Ventures tarafından kuluçkaya yatırıldı ve desteklendi.

Dotmoovs, herkesin coğrafi farklılıklar, becerileri değerlendirme fırsatlarının eksikliği ve bir para biriminin değeri ile sınırlı olmayan bir ortamda yer almasına izin vererek, spor zorluklarına erişimi demokratikleştirmeyi amaçlıyor.

Platform, alanı düzleştirmeyi ve dünyanın her yerindeki kullanıcıların girişini engelleyen bariyeri indirmeyi amaçlıyor. Oyuncular becerilerini sergileyebilir ve platformun yardımcı belirteci olan $MOOV ve NFT’ler kazanmak için birbirleriyle rekabet edebilirler.

Spor Madenciliği

Spor madenciliği, Dotmoovs platformunun kullanıcılarına bir spor yaparak ve bu sporların turnuvalarına ve mücadelelerine katılarak kripto para kazanma şansı elde ettikleri bir deneyimdir.

Dotmoovs platformu, kullanıcılarına AI güdümlü video hakemleri sağlar ve dolandırıcılık tespit algoritmaları, uygulama oturumlarında kullanıcılar arasındaki zorlukların izlenmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda, katılımcılara hile veya dolandırıcılık konusunda endişelenmeden zorluklara katılma güveni verildiğinden, zorluklarda adil sonuçların sağlanmasına yardımcı olur. Kullanıcılar tüm bunlara sadece akıllı telefonları ile erişebilirler.

Dotmoovs tarafından sunulan özelliklerden bazıları şunlardır:

  • NFT’leri kullanarak eğitimden ve zorluklardan para kazanma
  • Spesifik sporlara uygun, kişiye özel algoritmalar
  • Bir sporcunun becerilerini ölçmek için bir puanlama algoritması kullanma
  • Güvenli bir ödül ve sıralama sistemi
  • Uzuv pozisyonlarını ve vücut hareketlerini algılayan tahkim motoru

$MOOV Coin

Dotmoovs: Blockchain ve NFT ile sporda devrim yaşanıyor - Koinbox.Net

$MOOV, platformun yerel simgesidir ve oyuncuları ödüllendirmek, yarışmalar ve turnuvalar düzenlemek için kullanılır. Tokenin toplam arzı 1.000.000.000, ilk piyasa değeri 768.000 $’dır. Toplam dağıtımın %32’si kamu ve özel satışlarda satıldı, %24’ü ekosistemin büyümesi, pazarlama çalışmaları ve ortaklıklar için ayrıldı.

%24’ü merkezi ve merkezi olmayan borsalardaki likidite fonlarına, %10’u ise sırasıyla temel rezerv havuzuna ve kuruculara ve ekip üyelerine ayrıldı.

$MOOV jetonu kripto borsalarında listelenmiştir, ancak doğrudan fiat ile satın alınamaz. Jeton Bitcoin, ETH, USDT ve BNB kullanılarak satın alınabilir.

Sonuç

Pandemi açık hava aktivitelerini ve sporları kısıtladı. Böyle bir durumda, sporculara ve kullanıcılara becerilerini evlerinin rahatlığında geliştirmek için mücadelelere veya turnuvalara katılma şansı vermek, durumdan en iyi şekilde yararlanmanın ve aynı zamanda kar elde etmenin harika bir yoludur.

Dotmoovs, dünyanın her yerinden sporcuları kendi ağlarında bir araya getirmek için çaba sarf ediyor. NFT müzayedesi ve platformda serbest stil futbolun lansmanı, buna doğru atılan ilk adımdır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu