Anasayfa Rehber DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

DREP Coin nedir? DREP Coin nasıl alınır? DREP Coin çalışma sistemi, kullanımı, satın alma süreci ve daha fazlası burada…

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Nedir?

Drep, internette yer alan farklı platformların itibar değerlerini ölçmelerini, paraya çevirmelerini ve paylaşmalarını sağlayan, blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir ekosistem olarak karşımıza çıkıyor. Bu ekosistem, DREP Vakfı tarafından destekleniyor. Söz konusu vakfın, önemli itibar verileri üreten bir ekosistem için yüksek işlem hacmine destek veren yüksek performanslı bir teknoloji oluşturmaya odaklandığı biliniyor. 

Üst seviyede ölçeklenebilir bir blockchain mimarisi olan DREP Chain’i geliştirmeyi hedefleyen vakıf, herkes tarafından kullanılabilecek bir itibar sisteminin uygulanmasına imkân tanırken iki soruna yoğunlaşıyor: kullanıcı kabulü eksikliği ve düşük işlem hacmi.

Ekosistemin bileşenleri arasında DREP ID, DREP Chain ve DREP SDK yer alıyor. Bunlar; proje ekipleri tarafından Dapp’lerin çoklu halka açık zincir sürümlerinin, dâhili cüzdanların ve varlık alım-satım platformlarının sadece tek bir tıklama ile piyasaya sürülmesine olanak sağlıyor. 

İleri düzey teknoloji çözümlerinin eklentilere ve API’lere (Uygulama Programlama Arayüzü) yükseltilmesine katkıda bulunan Drep, aynı zamanda uygulama tarafından ortaya çıkan karmaşıklıkları, blockchain öğrenme maliyetlerini ve geliştirme zorluklarını azaltıyor.

Platformu yöneten DREP Coin; gas ücretlerinin ödenmesinde kullanılırken alt zincirler arasında gerçekleşen işlemler ve DREP oyunlarında varlık alım-satımları için bir ödeme aracı işlevi görüyor. DREP Coin nedir? sorusunun yanıtı bu şekildedir. 

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Projesi

Drep, blockchain teknolojisine dayalı konektörler ve araç kutularının oluşturulmasını amaçlıyor. Projenin temel kullanımı, sıfır gas tüketimine ve güçlü bir ölçeklenebilirliğe sahip Layer-2 çözümüne benzer şekilde “Akıllı Veri Hattı” konsepti vasıtasıyla veri işleme kabiliyetlerinin geliştirilmesi olarak açıklanıyor.

Akıllı Veri Hattını kullanan herhangi bir düğüm, akıllı sözleşmede yürütülen gerçek zamanlı verileri harici uygulamalara aktarabiliyor. Hesaplama sona erdiği zaman ulaşılan sonuçlar ise veri hattı tarafından problemsiz bir şekilde blockchaine geri götürülüyor.

Akıllı Veri Hattı, gas tüketimi olmaksızın daha esnek, sorunsuz, anlaşılması kolay ve ekonomik bir yürütme süreci sunuyor. Böylece ultra karmaşık uygulama senaryolarının üstesinden gelmeyi hedefliyor. 

Proje, iletim masraflarının düşürülmesi ve ağ verimliliğinin yükseltilmesi amacıyla Schnorr Çoklu İmza Algoritmasını benimsiyor. Bu algoritma, Secp256k1 eliptik eğrisine dayanıyor. Gizlilik koruması ile veri bağlantısına önem veren projenin, bunun için HMAC olarak bilinen “Karma Mesaj Doğrulama Kodu” algoritmasına dayalı bir Merkeziyetsiz ID (DID) oluşturduğu biliniyor. Drep, ayrıca temel zincir ve özelleştirilebilir alt zincirlerden oluşan çift katmanlı bir yapı meydana getiriyor. 

Ekosistem kullanıcıları için hatasız ve verimli bir hizmet portalı sunmak isteyen Drep, trafik portalı, uygulama geliştirme, kimlik yönetimi ve varlık yönetimi gibi işlevleri bir arayan getiren DREP Client’ı hayata geçirdi. Bu, merkezi ve merkeziyetsiz platformlarda bulunan verilerin ve varlıkların kullanıcılar tarafından tek bir arayüz içerisinde yönetilmesine imkân tanıyor.

DREP Chain, veri gizliliği korumasını artırmayı hedeflerken kullanıcıların hassas bilgilerini güvence altına almak üzere homomorfik şifreleme kullanıyor. Protokolü eşsiz hale getiren nokta da tam olarak budur. 

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenı olan DREP, platformun yerel kripto para birimidir. 3 milyar DREP token, ICO (İlk Dijital Para Arzı) vasıtasıyla satışa sunulmuştur. DREP token; kullanıcı büyüme sisteminin nitelendirilmesi, işlemlerin düşük maliyetlerle yürütülmesi ve kullanıcıları içeriklerle ilgili olumlu ve olumsuz oylarından dolayı ödüllendirmek üzere kullanılıyor. Projeyle birlikte blockchain teknolojisine dayalı, kullanımı kolay konektörler ve araç kutuları oluşturuluyor.

DREP Vakfı; yüksek kaliteli, şeffaf ve açık bir internet topluluğunun geliştirilmesi ve desteklenmesi için DREP Chain üzerinde çalışan merkeziyetsiz itibar uygulamalarını ortaya koyuyor. 

Herhangi bir film izlemek istediğinizde veya herhangi bir ürün satın almak istediğinizde genel olarak internet ortamında araştırma yapmak istersiniz. Bunun için de platformlarda bulunan yorumlara göz atarak fikir sahibi olmaya çalışırsınız. Hangi yorumların doğru hangi yorumların tamamen dalga geçme amaçlı olduğuna dair bir ayrım yapmak güç olabilir.

Projenin tam olarak bu noktada devreye girdiğine dikkat çeken ekip, sahte hesap problemine son vererek güvenli bir internet ortamının yaratılmasını hedeflediklerini belirtiyor. Söz konusu ekip, internet platformlarında itibar profili oluşturmak için düşük motivasyona sahip pasif bir topluluk, çarpıtılmış gerçeklik (Sahte hesaplar ve kötü niyetli faaliyetler gerçek itibar değerini bozar.) ve izole platformlar (İnternet platformlarının izolasyonu nedeniyle kullanılmayan itibar verileri potansiyeli vardır.) gibi sorunların mevcut olduğunu vurgularken e-ticaret, sosyal medya ve içerik alanında hizmet veren platformlara daha kaliteli bir müşteri ve topluluk altyapısı sunmak için çözümler getirmek istiyor. 

DREP Chain, geleneksel Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) konsensüs mekanizmasının ve Yetkilendirilmiş Hisse Kanıtı (DPOS) konsensüs mekanizmasının geliştirilmiş bir versiyonuna dayanıyor. Zincirin Ethereum Sanal Makinesi ve WebAssembly formatlarındaki akıllı sözleşmelerle daha da uyumlu olduğu söylenebilir. 

Web3 mimarisi ve araçları kullanılarak blockchain üzerinde oluşturulan platform, kullanıcıların gizliliğini ve hassas verilerini güvence altına alırken Web3’te güvenliği artırmak üzere geliştirilmiştir. Bu nedenle ağın güvenliği olduğu ve kullanıcılara hem kişisel verileri hem de kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağladığı söylenebilir. 

Kullanıcıların telefon numaraları ve kimlik numaraları gibi hassas bilgilerle kayıt yaptırmaları gerekmediğinden tam gizlilik vadeden platform, özel verilerin çalınmasının ya da bu verilerin yetkisiz kişiler tarafından kötüye kullanılmasının önüne geçiyor. 

DREP Coin Arzı 

CoinMarketCap verilerine göre; toplam arz 100.000.000 DREP olarak kayıtlara geçiyor. Dolaşımda bulunan altcoin arzının ise 39.900.000 olduğu görülüyor. 

DREP Coin Kime Ait?

Projenin kurucu ortakları arasında Momo Chang, Stephen Xu ve Matt Benice yer alıyor. Yıllar içerisinde projenin Qtum ve Huobi Eco dâhil olmak üzere önemli destekçileri olmuştur. 

Momo Chang, Orient Securities isimli yatırım bankasında hisse senedi analisti olarak görev yapmıştır.

Stephen Xu, Qtum projesinin eski baş geliştiricisidir. Yazılım programlama ve blockchain alanında kayda değer bir deneyime sahiptir. 

Matt Bennice ise Google X’de uzman mühendis olmasıyla ön plana çıkıyor. Google+, Accenture ve YouTube’da programlama deneyimine sahip olmuştur. 

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Nasıl Alınır?

DREP Coin satın almak için Binance, Gate.io ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Binance borsası üzerinden altcoin alımı yapacaksanız takip etmeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Drep Coin nasıl alınır? diye soranlar aşağıdaki adımlara hemen göz atabilir. 

Adım 1: İlk olarak Binance borsasında hesap oluşturun.

Adım 2: Ana sayfanın sağ alt tarafında bulunan “Cüzdan” seçeneğine tıklayın. 

Adım 3: “Spot Cüzdan” kısmına gidin. Arama bölümüne “DREP” yazın. Karşınıza belirli pariteler çıkacak.

Adım 4: Cüzdanınızda Tether (USDT) veya Bitcoin (BTC) kripto para birimlerinden hangisi varsa ona göre seçim yapın. Diyelim ki DREP/USDT paritesini seçtiniz.

Adım 5: Alım sayfası açılacak. Buraya satın almayı düşündüğünüz miktarı girin ve “DREP Al” seçeneğine tıklayın.

Adım 6: Alım emriniz kısa bir süre içerisinde yerine getirilecektir. Bunun kontrolünü ana sayfanın üstünde bulunan “Emirler” sekmesinden yapabilirsiniz. 

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır?

DREP Coin Geleceği 

Analistler, projenin zaman içerisinde daha yaygın hale gelme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekiyor. DeFi endüstrisinin kritik bir parçası olarak projenin iddiasını koruyacağına inanan analistler, bu nedenle kripto para biriminin kullanım alanlarının artacağını öngörüyor. 

Wallet Investor analistleri, DREP Coin fiyatının 1 yıl içerisinde 0,611 dolar seviyesine kadar yükseleceğini tahmin ederken 5 yıl içerisinde 0,919 dolar seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Digital Coin Price analistleri ise DREP Coin fiyatının uzun vadede artış göstereceğine dikkat çekiyor. Söz konusu analistler, fiyatın 2023 yılında 1,14 dolar seviyesine kadar yükselmesini beklerken 2024 yılında 1,59 dolar ve 2025 yılında ise 2,06 dolar seviyelerine ulaşacağını tahmin ediyor. 

DREP Coin Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)