Kripto Para Haberleri

Dubai Kripto Para Vadisi Vergiden Muaf Bir Bölgede Kurulacak

Davos’taki son Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında Dubai Muhtelif Emtia Merkezi (DMCC), önümüzdeki yıllarda Dubai kripto vadisi projesi ve inşaatı için planlar olduğunu açıkladı. CV Labs’in yardımıyla vadi vergisiz bir bölgede kurulacak. Her şey plana göre giderse, dünyadaki en büyük blockchain ekosistemi olabilir.

DMCC başkanı Ahmed Süleyman’a göre, Dubai’deki kripto para vadisinin amacı, blockchain teknolojisinin büyümesine destek olmak olacak. Kripto para vadisi daha fazla girişimciyi kripto para alanına çekmek için yeni bir yol olacak ve hükumet tarafından desteklenecek.

Dubai Kripto Para Vadisi

Dubai kripto para vadisi sadece yatırımcılar ve yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda büyük şirketler için eğitim ve öğretim kurumları, danışmanlık, ortak çalışma hizmetleri ve diğer özel hizmetleri de barındıracak. Tezos, Coreledger ve Inacta gibi kripto para dünyasının büyük şirketleri Dubai kripto para vadisinde yer alacak.

DMCC, şu andan itibaren 20 farklı sektöre hizmet veren dünyanın her yerinden 17 binden fazla şirketi barındırmaktadır. CV Labs’in yardımıyla kripto para vadisi Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine katılacak. Avrupa İsviçrenin ve Asya’daki Filipinlerin kendi kripto para vadileri var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  2021’de Dikkat Edilmesi Gereken 3 Kripto Para

Dubai vergiden muaf bölgede kripto para vadisi kurulacağından dolayı bölgede bulunan şirketler her türlü vergi ödemekten muaf olacaktır. Diğer bir deyişle, şirketler elde edilen gelirin %100’ünü elinde tutacak.

Birkaç yıl önce Dubai, EmCash adı verilen kendi devlet destekli kripto parasını başlattı. O zamandan beri Dubai kripto paralar ile ilgili farklı fikirleri test ediyorlar ve dünyadaki en büyük kripto para vadisi olmayı hedefliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu