Anasayfa Sektörel Dubai'den Ledger ve CoinShares Destekli Şirkete Kripto Lisansı!

Dubai'den Ledger ve CoinShares Destekli Şirkete Kripto Lisansı!

Sektörel

Ledger ve CoinShares destekli Komainu, Dubai'de tam Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansına sahip oldu.

Dubai'den Ledger ve CoinShares Destekli Şirkete Kripto Lisansı!

Dubai'nin Sanal Varlık Düzenleme Otoritesi (VARA); kripto saklayıcısı Komainu'nun, bölgedeki müşterilerine hizmet sunmasını onayladı. Komainu; Japon finans kurumu Nomura, blockchain firması Ledger ve kripto yatırım şirketi CoinShares arasındaki ortak girişimdir.

Rapora göre; şirket, Dubai'de tam Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansını alan ilk kripto saklama kuruluşudur. VARA, tam lisans vermeden önce dört aşama uyguluyor. Öncelikle şirkete geçici izin veriliyor. Bunu minimal uygulanabilir ürün (MVP) lisansının hazırlanması ve işletilmesi takip ediyor. Ve son olarak her şey yolunda giderse şirket, tam piyasa ürünü (FMP) lisansı alıyor. 

Komainu, Temmuz 2022'de Dubai'de faaliyet göstermek için ön onay aldı. Şirket, MVP lisansını ise Kasım ayında aldı ve son olarak da FMP lisansını edindi. FMP lisansı; Komainu'nun, Dubai'de saklama hizmetleri, gözetimli staking, kurumsal staking ve teminat yönetimi sağlamasına olanak tanıyor.

Dubai, Kripto Şirketleri için Önemli Bir Yer Haline Geldi

Dubai'den Ledger ve CoinShares Destekli Şirkete Kripto Lisansı!

Komainu Strateji Lideri Sebastian Widmann'a göre;

VARA, sağlam bir düzenleyici çerçeve oluşturdu. Bizim gibi şirketler güvenli bir şekilde çalışırken ve tokenizasyon ve DeFi hizmetleri de dâhil olmak üzere dijital varlıkların gelecekteki potansiyelini keşfederken yenilik yapıyor.

Widmann, ayrıca şunları söyledi: "Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde muazzam bir büyüme potansiyeli görüyoruz ve artan müşteri talebini karşılamak için bölgedeki çalışan sayımızı artırmayı bekliyoruz."

Dubai, dünyanın en kripto dostu bölgelerinden biri olduğunu kanıtladı. Birçok önde gelen küresel şirket, üslerini Emirlik'e taşıdı. 

Hacim bazında dünyanın en büyük borsası olan Binance, yakın zamanda MVP lisansını aldı. Şirket, bölgede tam MVP lisansını alan ilk borsa oldu. Nomura'nın kripto birimi Laser Digital da birkaç hafta önce VARA'dan tam lisans aldı.

Dubai'den Ledger ve CoinShares Destekli Şirkete Kripto Lisansı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan