Anasayfa Sektörel Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı...

Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı...

Sektörel

Son yıllarda kripto para endüstrisi kayda değer bir genişleme yaşadı. Peki sizce, hangi ülkelerin ne kadar kripto para sahibi var?

Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı...

Son yıllarda, kripto para endüstrisi dikkate değer bir genişleme yaşadı. Başlangıçta yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirilen piyasa, büyük ölçüde Bitcoin (BTC) tarafından yönetilen, geniş çapta tanınan ve kabul edilen bir alana dönüştü. Bu büyüme, kripto para sahipliğindeki küresel artışta belirgindir. Sıkı düzenlemelerle karşı karşıya kalmasına rağmen, ABD kripto para kabulünde bir artış gördü.

Bir kripto ödeme ağ geçidi olan Triple-A'nın yakın tarihli bir raporuna göre Hindistan, 100 milyona ulaşan en fazla kripto para sahibine sahip ülke olarak ortaya çıktı. Çin, 58 milyon kullanıcıyla yakından takip ederken, ABD 45 milyon kripto para sahiplik sayısına sahipti. Ek olarak, Vietnam'ın toplam 20 milyona ulaşan önemli sayıda kripto para kullanıcısı vardı.

Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı...

Bu rakamlar birkaç nedenden dolayı sürpriz oldu. Hindistan, kripto para piyasasıyla ilgili uzun süreli bir belirsizlikle karşı karşıya kaldı. Çin ise tam tersine sektöre kapsamlı bir yasak uygulamıştır. Amerika Birleşik Devletleri, kripto para birimlerini çevreleyen katı düzenlemeleri ve yasaları ile ünlüdür. Bu nedenle, bu listenin başında yer alan bu üç ülke öngörülememişti.

Dünya Çapında 420 Milyon Kişi Kripto Para Birimlerini Kullanıyor!

Rapora göre, küresel ortalama kripto para sahipliği oranı %4,2 seviyesinde bulunuyor ve bu da dünya çapında 420 milyondan fazla insanın aktif olarak kripto para birimlerini kullandığını gösteriyor. En son 16 Mayıs'ta güncellenen ve 21 Haziran'da alınan veriler, kripto para birimlerinin yaygın olarak küresel olarak benimsendiğini vurguluyor.

Aşağıda görülen haritaya göre Asya, 260 milyon kişinin önemli bir kısmı ile en yüksek kripto para kullanıcı yoğunluğuna sahiptir. Bunu ortalama 54 milyon kullanıcıyla Kuzey Amerika, 38 milyonla Afrika, 33 milyonla Güney Amerika, 31 milyonla Avrupa ve 1,5 milyonla Okyanusya takip ediyor.

Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı...

Demografik dağılım söz konusu olduğunda, araştırma kripto para birimi kullanıcılarının %63'ünü erkeklerin, %37'sini ise kadınların oluşturduğunu gösteriyor. Bu kullanıcılar arasında kayda değer bir %72'si 34 yaşın altındadır ve etkileyici bir %71'i lisans veya daha yüksek eğitime sahiptir. Kripto para birimi sahiplerinin ortalama yıllık geliri ile ilgili olarak, yaklaşık olarak 25.000 dolardır.

Dünyada Kaç Kripto Para Sahibi Var? Bu 3 Ülke Şaşırttı... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar