Bitcoin HaberleriEthereum HaberleriKripto Para Haberleri

Dünyada neler oluyor? Hisse senetleri düşüyor, Bitcoin artıyor!

Bugün hisse senetleri düşüşe geçti. Dow Jones %0,3 ve FTSE %0,6 düştü. ABD demokratları yeni destek paketi için salı gününe kadar gün verirse Cumhuriyetçilerin kontrolünün altınada olan ABD senatosu büyük bir destek paketini reddetmek istiyor gibi duruyor.

Hisse senetleri düşüyor ama Bitcoin artıyor…

  • Boris Johnson, Macron’un Birleşik Krallığın Avrupa’ya ihtiyacı olduğu tartışmalarını tatlıya bağladı. Bu gelişmeler ile İngiliz Sterlini değer kazanmaya başladı.
  • Kış gelirken COVID-19 vakalarının artma korkusu ile ham petrol fiyatı 42 dolarda, yan yönde ilerliyor.
  • Altın yavaş bir şekilde toparlanıyor ve daha da önemlisi hisse senetleri düşüyor, Bitcoin ve Ethereum yükseliyor.

Dünyada neler oluyor? Hisse senetleri düşüyor, Bitcoin artıyor!

Ethereum son zamanlarda Bitcoin’den daha fazla değer düşüş yaşadığı için kripto para piyasasına şu anda Bitcoin liderlik ediyor. Bitcoin, 11,800 dolara ve Ethereum 385 dolara yaklaşıyor. Mart ayı düşüşlerinden beri lider kripto paranın fiyatı hisse senetlerini takip etse de Bitcoin her an tekrardan 12,000 doların üzerine çıkabilir. Bugün hisseler ve BTC arasındaki olumlu korelasyon tersine dönmüş gibi duruyor. Böyle bir değişiklik Bitcoin ve genel kripto para piyasasına kendine ait gelişmelere sahip olduğu için gerçekleşmiş olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  DigiTix, Blockchain Sayesinde Sabit Fiyatlandırma Sağlayacak

Ethereum ve Bitcoin

https://www.google.com/finance

Bitcoin’e inanmaya başlayarak yatırım yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Daha geçen hafta Rothschilds Bitcoin yatırımı yaptığı için manşetlerde yer aldı. Bitcoin özellikle küresel olarak işlem gördüğü için merkez bankalarının ya da benzer yasama organlarının gelişmelerinden etkilenmiyor. Bu yüzden şu anki ralli çoğu yatırımcıya mantıklı gelmektedir.

Ethereum 2.0 yaklaşıyor. ETH 2.0’ın test aşamaları neredeyse tamamlandı ve 2020’de BTC’den daha iyi performans sergileyen ETH’nin ilerleyen günlerde de Bitcoin’e göre daha sağlam bir fiyat hareketi göreceği düşünülüyor.

Tüm bu verilerin karışımı, hisse senetleri düşerken Bitcoin’in neden yükselişe geçtiğini açıklıyor.

“Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-michael-van-de-poppe-2020-ethereum-analizini-paylasti/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu