Kripto Para Haberleri

Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsası, Soruşturma Şoku Yaşıyor!

Kripto para gündemi her geçen gün biraz daha hareketli bir hal alıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Abd Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi iş birliği ile yürütülen bir soruşturmada hedef gösterildi. Denetimin arttırılması adına atılan adımlarda artık Binance ismi de yer alıyor.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki kripto para borsaları denetimden uzak bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor ve hal böyle olunca terörü finanse etme ve kara para aklama eylemleri de daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yerine getiriliyor. Amerika Birleşik Devletleri bu sorunu çözmek ve bu konuya daha fazla hassasiyet göstermek adına geniş çapta bir soruşturma başlattı.

Para aklama konusunun yanı sıra vergi konusu da yine en büyük bilinmezlerden biri. ABD, attığı bu adım ile birlikte büyük çaptaki yaptırımlara da hazırlık yapıyor. Kripto para gündeminin en önemli konusu olarak karşımıza çıkan vergi konusu da öyle zannediyoruz ki kısa bir süre içerisinde netlik kazanacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dijital Yen Japonya için 1. Öncelik Haline Geldi

Binance’tan Açıklama Geldi

Binance

Binance sözcüsü Jessice Jung, soruşturma haberi ile birlikte kısa bir açıklamada bulundu ve şirketin, tüm yükümlülükleri büyük bir ciddiyet ile ele aldığını ifade etti. Şu an ölçümler resmiyet dışı ve devlet kontrolü dışı olabilir ancak elimizden geldiğince yasal konularda hassasiyet gösteriyor ve bilgileri de paylaşmaya hazırız şeklinde devam etti.

Kripto para borsaları son dönemde zor günler geçiriyor. Özellikle vergi ve kara para aklama konusu en ciddi sorunlardan biri aslında yalızca borsalar değil, yatırımcılar da bu sorunun ve bilinmezliğin bir an önce çözülmesi gerektiğine inanıyor.

Her geçen gün farklı bir borsaya soruşturma açılıyor ve denetimler bir şekilde sıklaştırılıyor. Bu durum güven unsurunu da geri plana atıyor ve yatırımcıların bu durumdan tedirgin olduklarını da gayet net bir şekilde fark ediyoruz. Binance, sektörün en büyüklerinden ve en iyilerinden ve bu soruşturma ile birlikte neler olacağını da hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu