Kripto Para Haberleri

Dünyanın En büyük Kripto Para Vurgununda Çarpıcı Gelişmeler

Güney Afrika menşeli kripto para borsası Africrypt, kısa bir süre önce gündeme damga vuran bir olay ile karşımıza çıktı ve iki kardeşin yaptığı vurgun, kripto para dünyasının en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olarak lanse edildi. Kısa bir süreliğine ortadan kaybolan ve hatta izini kaybettiren iki kardeş, suçlamaları reddetmek için karşımıza çıktı ve bir açıklama yaptılar.

İki kardeşin yaptığı açıklamada bunun kişisel bir plan olmadığını ve art niyetli bir durumun söz konusu olmadığı ifade ediliyor. Bir hack saldırısı ile birlikte kayıp bitcoinler piyasaya çıktı ve bu durum için üzgünüz denildi.

Ortadan kaybolan bitcoinler için hack saldırısı gibi basit ve inanılması güç bir bahane ortaya atıldı. Yatırımcılar bu bahaneye inanmış değiller ve hali hazırda gerçek bir açıklama bekliyorlar. Az öne de ifade ettiğimiz gibi kripto para gündeminin en çarpıcı olaylarından biri ve en büyük dolandırıcılık vakası olarak da tarihe geçmiş durumda.

2019 Yılında Faaliyetlerine Başladı

afrikalı kardeşler

Ameer Cajee ve Raees Cajee kardeşler tarafından 2019 yılında kurulan ve kısa bir süre içerisinde popüler hale gelen borsa, yapılan kripto para vurgunu ile bir kez daha gündeme taşındı. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bu olayın bir benzeri ülkemizde de yaşandı ve ne yazık ki binlerce mağdur yatırımcı ortaya çıktı.

Thodex vurgunu olarak bildiğimi dolandırıcılık olayı, bu olay ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Yatırımcılar şaşkın ve artık hangi borsa ile çalışmaları gerektiğini e ne yazık ki bilemiyorlar. Thodex, verilere göre ülkemizin en büyük üçüncü borsalarından bir tanesi idi. Africrypt de Afrika’daki en güvenilir ve yine en büyük borsalar arasında gösteriyordu.

Hal böyle olunca yatırımcıları suçlamak gerçekten yersiz olacaktır. İnsanlar güven veren borsaları tercih etmelerine rağmen bu tür olaylar ile karşı karşıya gelebiliyor ve ne yazık ki binlerce liralık para kaptırıyorlar. Üstelik daha da kötüsü şikayet edebilecekleri gerçek bir kurum bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu