Kripto Para Borsaları

Dünyanın ve Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları

Bitcoin’in girişi ile hayatımıza giren ve altcoinlerin ortaya çıkışıyla popülerleşen kripto para sektöründe, yatırım yapılacak borsa sayısında da önemli bir artış yaşandığını görüyoruz. Yatırım yapma amacında olan kişilerin, güvenebileceği borsaların hangileri olduğuna dair soru işaretlerini gidermek adına, bu yazımızda size hem dünyadaki hem de ülkemizdeki coin borsalarından bahsettik.

Dünyanın En Büyük Coin Borsaları

Dünyanın en büyük coin borsalarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Binance

binance

https://www.binance.com/tr

Binance, dünya üzerindeki işlem hacmi en büyük coin borsası olarak, bu listemizin en başında yer alıyor. Kanada asıllı bir Çin vatandaşı olan Changpeng Zhao ya da bilinen takma adıyla CZ tarafından 2017 senesinde kurulan ve merkezi Malta olan Binance, en büyük ticaret hacmine sahip kripto para borsası olarak hizmetlerine devam ediyor.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Türk Lirası işlemi de yapılabilen Binance üzerinden saniye başına 1,4 milyondan fazla işlem yapılıyor. Gelişmiş bir güvenlik sistemi ve 7/24 destek veren hizmet ekibi ile birçok yatırımcının ilk tercihi olmayı başarıyor.

Huobi Global

huobi global

https://www.huobi.com/tr-tr/

2013 senesinden itibaren kripto para borsası olarak hizmet veren Huobi Global, birçok kişi tarafından sektörün lideri olan Binance’ın en büyük rakibi olarak gösteriliyor. 292 adet kripto para birimini desteklemesiyle ve büyük ticaret hacmiyle dikkat çeken Huobi Global, aynı zamanda Türk Lirası ile işlem yapma imkanı da sunuyor.

Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Güvenlikli bir depolama hizmeti vermesiyle öne çıkan Huobi Global, yüksek güvenlik sistemi ile beraber kredi kartlarıyla kripto para alım satımına imkan tanıyor.

Coinbase

coinbase

https://www.coinbase.com/tr/

2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulan San Francisco merkezli Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. Türkiye’nin yanı sıra 100’den fazla ülkede hizmet veren Coinbase, 30 milyonun üzerinde müşteriye sahip.

Coinbase Nedir? Coinbase Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Son derece gelişmiş güvenlik sistemi bulunan Coinbase, sunucuları içerisinde yer alan kripto paraları, sigorta poliçesi içerisinde kapsamasıyla dikkat çekiyor.

Kraken

kraken

https://www.kraken.com/tr-tr/

Bir diğer San Francisco merkezli kripto para borsası da Kraken olarak karşımıza çıkıyor. Jesse Powell tarafından kurulan ve CEO’luk görevi yürütülen Kraken, 2011 senesinde kurulmuş ve 2013 senesinde ticari faaliyetlerine başlamıştır. Aynı zamanda Kraken, Payward Inc. adlı bir şirketin altında hizmet vermektedir.

Kraken Nedir? Kraken Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Para yatırma ve çekmede sağladığı kolaylıklarla meşhur olan Kraken, cüzdanlar arası transfer yapma özelliği ile de birçok yatırımcının ilgisin çekmeyi başarıyor.

KuCoin

kucoin

https://www.kucoin.com

KuCoin ise listemize, içerisinde işlem gören kripto paralar ile dikkat çekerek giriyor. Dünyanın en geniş ticaret hacmine sahip Binance içerisinde bile işlem görmeyen bazı kripto paralar KuCoin içerisinde bulunuyor.

KuCoin Nedir? KuCoin Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Canlı destek özelliği ile müşterilerine yardım eden KuCoin, işlevsel arayüzünün yanı sıra dağıttığı bonuslar ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Davetiye sistemi ile bonus dağıtımı yapan KuCoin, üçüncü kişilerin katılımından bile ödül kazanılmasını sağlıyor. Böylelikle de hitap ettiği kitleyi geniş bir alana yaymayı hedefliyor.

Gate.io

gateio

https://www.gate.io/tr/

2017 senesinde kurulan Gate.io da birçok kripto para birimi ile işlem yapabilen bir borsa olarak öne çıkıyor. İngilizce ve Çince desteği olan Gate.io, kurucuları hakkında bilgi vermezken, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

En öne çıkan özellikleri ise işlevsel bir arayüz bulundurması, düşük ücret politikasına sahip olması, yüksek güvenlik anlayışını benimsemesi ve müşteri desteği sağlaması olarak gösteriliyor.

OKEx

okex

https://www.okex.com

2014 senesinde Star Xu tarafından Çin’de kurulan ve daha sonra 2017 senesinde Malta merkezli olarak hizmet vermeyen başlayan OKEx, listemizde yer alan bir diğer kripto para borsasıdır.

OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Ülkemiz de dahil olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeden yatırımcıların üye olabileceği OKEx, çeşitli para birimlerini ve ödeme biçimlerini kabul etmesiyle tanınıyor.

WhiteBIT

WhiteBIT

www.whitebit.com

Ticaret hacmi bakımından sıralandığında, dünyanın en büyük 50 kripto para borsası arasında bulunan WhiteBIT, 2018 senesinden bu yana Avrupa merkezli olarak hizmet veriyor. Yüzde 0,1 gibi cüzi bir işlem ücreti uygulaması bulunması, yatırımcıların ilgi odağı olmasını sağlıyor.

Bitstamp

Bitstamp

https://www.bitstamp.net

Bir diğer büyük kripto para borsası da Bitstamp’dir. Lüksemburg merkezli olan bu borsa, 2011 senesinde Nejc Kodric ve Damijan Merlak tarafından kurulmuştur. CEO’luk görevini kurucu ortak Nejc Kodric yönetirken, başkanlık görevi ise Hendrik Ghys tarafından yönetilmektedir.

Bitstamp Nedir? Bitstamp Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Değişim borsası olarak hizmet veren Bitstamp, güvenlik açısından oldukça katı önlemlere sahiptir. Özellikle 2015 senesinde yaşadığı hack saldırısından sonra bu önlemleri arttıran Bitstamp, şu an için en güvenilir borsalar arasında gösteriliyor.

Bitfinex

Bitfinex

https://www.bitfinex.com

Bitfinex ise Hong Kong merkezli olan ve 2012 senesinde Giancarlo Devasini ve Raphael Nicolle tarafından kurulan bir kripto para borsasıdır. İngiliz Virgin Adaları’na bağlı olan iFinex Inc. şirketi tarafından sahiplenilen ve işletilen Bitfinex, değişim borsası görevi de görmektedir.

Bitfinex Nedir? Komisyon Oranları isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yüksek derecede güvenlik önlemlerine sahip olmasının yanı sıra son derece kullanışlı bir arayüzü bulunan Bitfinex, birçok yatırımcının tercihleri arasında bulunuyor.

Bittrex

Bittrex

https://global.bittrex.com

2014 yılında Seattle merkezli olarak kurulan Bittrex ise büyük şirketlerden deneyim kazanmış ekibiyle dikkat çekiyor. Kripto para sektörüne farklı bir anlayış sunmayı hedefleyen Bittrex, en çok ise güvenliğe önem veriyor.

Gerçek para birimleri yerine, kripto paralar arası işlem veren bu borsa, aynı zamanda Doların bir karşılığı olan USDT ile işlem yapılmasına da imkan veriyor. 190’ın üzerinde kripto para birimi bulunduran Bittrex, bununla beraber 284 adet de alım satım çiftine sahip.

HitBTC

HitBTC

www.hitbtc.com

HitBTC ise 2013 senesinde Hong Kong merkezli olarak kurulmuş bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Büyük bir işlem hacmine sahip olan HitBTC, para yatırma işlemlerinde ücret almamasıyla tanınıyor. Ayrıca, para çekme işlemlerinde de alınan ücretlerde sabit fiyatlar bulunuyor. Komisyon oranı ise toplam işlemin yüzde 0,1’i kadar olmasıyla ilgi çekiyor.

Güvenliğe de büyük önem veren HitBTC, iki faktörlü doğrulamanın yanı sıra kullanıcının isteğine bağlı olarak ek güvenlik onayları da koyabiliyor. Bu nedenle yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları

Gelelim ülkemize… Türkiye’nin en büyük coin borsalarını da şöyle sıraladık:

BtcTurk

BtcTurk

https://www.btcturk.com

2013 senesinde Kerem Tibuk tarafından kurulan BtcTurk, ülkemizin en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. BtcTurk, 2018 senesinde Özgür Güneri tarafından satın alınmıştır. Eski kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk’e yazılım ve teknoloji desteği veren BTCTrader’da görev almaya devam ediyor.

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

BtcTurk’te sadece Türk Lirası ile Bitcoin alış satış seçeneği sunulurken, BtcTurk | PRO ürününde Türk Lirasının yanı sıra Bitcoin ve Tether (USDT) ile alım satım işlemi sunuyor. Buna ek olarak BtcTurk | PRO ürününde diğer birçok kripto para birimi de işlem görüyor. BtcTurk, özel olarak hazırladığı grafikler ve analizler ile bu sektörde ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

BtcTurk, iki faktörlü doğrulama ve daha birçok güvenlik önemliyle, yatırımcıların endişe duymadan ticaret yapabilmesine imkan veriyor.

Paribu

paribu

https://www.paribu.com/#/

Ülkemizin bir diğer büyük kripto para borsası da Paribu’dur. Yasin Oral’ın 2017 senesinde kurduğu Paribu, hızlı ve güvenilir bir alım satım vadediyor.

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Oldukça kolay kullanılan bir arayüzü bulunan Paribu, işlem gören kripto paraların güncel fiyatlarını anlık olarak yansıtıyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere pek çok kripto paranın işlem gördüğü Paribu, düşük komisyon oranları ve yüksek güvenlik önlemleri ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

BitTurk

BitTurk

www.bitturk.com

BitTurk de 2017 yılından beri hizmet veren yerli bir kripto para borsasıdır. Birçok kripto para birimini Türkiye ile ilk defa buluşturan BitTurk, özel fırsatlarıyla dikkat çekiyor. Üye olup, havale veya EFT yoluyla TL yatıranlara 5 Ripple hediye eden BitTurk, davet edilen arkadaştan kesilen komisyonun yüzde 60’ını da davet edene veriyor.

Koineks (Thodex)

Koineks (Thodex)

https://www.thodex.com/tr

Türkiye’nin en meşhur kripto para borsalarından olan Koineks, şu sıralarda ise Thodex ismiyle hizmet veriyor. Ülkemizde bir ilke imza atarak, dünyaya hizmet vermek adına Amerika lisansı alan Koineks, Thodex ismine de bundan sonra geçiş yapmıştır.

Thodex Nedir? Thodex Güvenilir mi? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Birçok kripto para birimini destekleyen ve güvenliğe önem sıralamasının en üstünde yer veren Koineks, yeni hizmetleriyle artık tüm dünyadan yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Bithesap

Bithesap

https://www.bithesap.com

Bir diğer yerli kripto para borsası ise Bithesap olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek güvenlik önemlerini vadeden Bithesap, aynı zamanda daha hızlı işlem yapma imkanı sağlıyor. Günün her saatinde yatırım yapılabilmesi, hızlı destek sağlaması, uygun fiyat politikası bulunması ve çift aşamalı kimlik doğrulamaya sahip olmasıyla dikkatleri üzerine topluyor.

Yabancı borsalar rehberlerimizi okumak için: https://www.koinbox.net/rehber/borsalar/yabanci-borsalar-rehberi/ adresine tıklayabilir ve Türk borsalar rehberlerimizi okumak için: https://www.koinbox.net/rehber/borsalar/turk-borsalar-rehberi/ adresine tıklayabilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 10 Puan: 4.6]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün