Kripto Para Haberleri

Durgunluk Başlarsa Bitcoin ve Kripto Paralar Etkilenmeyebilir

Dijital altın Bitcoin bu günlerde Altın ile çok karşılaştırıldı ve birçok analist Bitcoin’in mevcut trendleri ve Altın’ın 2008 modelleri arasında garip benzerlikler olduğunu belirtti. Bitcoin geleneksel hisse senetleriyle ilişkilendirildiğinden kripto paranın güvenli liman varlığı ve dijital altın olduğu hikayesi sorgulandı. Bununla birlikte, Bitcoin 15 Mart’ta düşüşlerle geçen bir haftanın sonundan bu yana %11’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Bu süre zarfında S&P 500 %15, Altın %2 ve Petrol %28 oranında değer kaybetti.

Son Bitcoin satışları, 2008 mali krizi sırasında insanların altın ve diğer hisse senetlerini birlikte sattığı zamana benzerlik gösteriyor. Bununla birlikte Altın, 2008’in üçüncü çeyreğinin sonuna doğru gerilediği %17’lik kayıptan kurtuldu ve yıl sonuna %3’ün üzerinde karla girdi. Hatta bir sonraki yıl daha da yükseldi. Benzer bir fiyat tepkisi Bitcoin için de öngörülüyor; Arca’daki araştırmacılar dijital varlıkların durgunluktan etkilenmeyeceğini iddia ediyorlar.

15.03.2020 Hafta Sonu 25.03.2020 Hafta Sonu
S&P 500 %-9 %-15
Altın %-8 %-2
Petrol %-33 %-28
Bitcoin %-34 %+11

Birçok tüccar ve analist bir durgunluğun başladığına inanıyor. Ancak, varlık sınıflarındaki satış modelinin farklı nedenlerle olduğu tespit edilmiştir. Hisse Senetleri, Kredi ve Altın satışları panik satışı gibi görünse de kripto paraların satışları, bunları daha düşük bir fiyattan satın alma fırsatı olarak değerlendirildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Vakfı, Muir Glacier Güncellemesinden Önce Düğümleri Güncellemeye Çağırdı

Arca araştırması:

“Altın, çoğunlukla zorla tasfiye işlemleri ve margin çağrıları nedeniyle satılıyor. Nakit akışları buharlaştıkça, temerrüt risklerinin artması nedeniyle krediler satılıyor. Hisse senetleri inanılmaz bir şekilde aşırı değerlendirildiğinden ve yatırımcıların son 10 yılda yanlış yerde olduğundan dolayı satılıyor.”

Kripto paraların veya dijital varlıkların şirketlerin fon toplaması, vadeli indirimler yapması, talepler ve gelirler için bir token olarak vaat edilmesi gibi şirketlerin kullanılabileceği çok fazla kolaylık imkânları vardır. Ancak, kamu borcu ve hisselere sahip çoğu şirket, fiziksel konumları ve müşterileri ile bağlıdır. Bu nedenle belki de COVID-19’un başlangıcı, dünyayı dijitalleştirme sürecini hızlandırmaya başlamıştır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu