Kripto Para Haberleri

Düşen kazançlar DMM’yi kripto para madenciliğinden vazgeçirdi!

ABONE OL:

Japonya’da oldukça fazla tercih edilen ve değeri oldukça yüksek olan E-Ticaret devi DMM.com aldığı son karar sonrasında kripto para madenciliği işlemlerine yerel haber kaynağında yayınlanan haber doğruysa son vermeye hazır ve çok kısa süre içerisinde ‘düşen kazançlar’ dolayısı ile madencilik sektöründe adından söz edilmesini engelleyecek kararlar alacak.

Kripto para madenciliği gelirlerindeki olağanüstü büyük düşüşler dolayısı ile problemler yaşayan Japonya’nın büyük ticaret sitelerinden DMM.com’un bu kararı dünyadaki kripto para madenciliği gelirlerinin ne denli azaldığını gösteriyor. Yatırımcıların milyarlarca dolarlık değere sahip olan bu sektörden tek tek çıkması, madencilik ve üretim konusunda Çinli rakiplerden olan Bitmain’in bile risk altında olduğunun iddiaları sektöre girişleri engellerken, çıkışların ise büyük bir hızla olmasını sağlıyor.

DMM.com rekor üretim yapmıyordu

DMM.com, Bitmain veya benzer madencilik şirketleri kadar büyük oranlarda rekor kripto para üretimi yapan ve bu sektörde rakipleri kadar fazla payı bulunmayan bir şirket olsa da madencilik sektöründe Japonya’nın en büyükleri arasında olduğu tahmin ediliyordu. Madencilik gelirlerinin düşmesinden sonra şirket içerisinde üst yönetim tarafından yapılan karar toplantıları sonrasında madenciliğe ara verecek olan DMM.com’un elindeki cihazların ise ne olacağı meçhul. DMM’nin bu cihazları gelecekte tekrar madencilik sektörünün yüksek kazanç vaat eden duruma gelmesi halinde kullanmak üzere saklayabilecek olduğu tahmin edilmekte.

DMM.com, Bitcoin, Litecoin, ethereum ve benzeri kripto paraların üretimini yapan kripto para madeciliği farm (çiftliğine) sahipti. bu çiftliğin kapatılmayacak olduğu, sadece belirli süre kazançların eski haline gelene kadar ara verilecek olduğu yönünde tahminler mevcut.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Morgan Creek Bitcoini DeFi'ye Getiren Şirkete Yatırım Yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu