Bitcoin Haberleri

Düşüş Sonrası Bitcoin’de Hareketlilik Başladı

Elon Musk’ın bir anda çevreci olması ve eneri tüketimini eleştirerek Bitcoin’i hedef göstermesi ile birlikte büyük bir düşüş yaşanmıştı. Tabi bununla da kalınmadı ve aynı zamanda Tesla’nın Bitcoin ile yapılan ödemeleri durdurması da tepki topladı. Hali hazırda Tesla resmi adresini ziyaret ederseniz eğer ödeme kanalında bitcoin’in yer almadığını sizler de net bir şekilde görüyor olacaksınız.

Elon Musk, Bitcoin ve diğer varlıklar ile oynamaya devam ediyor ancak bunu yaparken kendi servetini de günden güne eritiyor.

Bizler bu yazıyı yazarken dünyanın en büyük ve en kıymetli dijital varlığının %3.15’lik bir yükselişe imza atarak 45.259 Dolar seviyesine ulaştığını görebiliyoruz. Düşüş ivmesinden kurtulan ve hareketlilik ile yatırımcıları bir kez daha heyecanlandıran Bitcoin, bu yükselişi nereye kadar ve ne şekilde devam ettirecek, hep birlikte göreceğiz. Bu düşüşün en önemli nedeni ise az önce de dile getirdiğimiz gibi Elon Musk’ın yaptığı açıklamalardır.

Bitcoin, Çevre Dostu Bir Varlık Değil!

bitcoin çevre

Bu cümleyi aylar önce Bill Gates kurduğunda sosyal medyada çok fazla tepki görmüştü. Enerji sarfiyatının tahmin edilenden daha fazla olması yeşil düşmanı bir dijital varlığı da beraberinde getiriyor. Aslında Bill Gates’in ifade etmek istediği de tam olarak buydu ve haklı olduğunu da biliyorduk. Fakat bu açıklamaları Elon Musk yapınca Bitcoin çok daha sert bir tepki verdi ve hali hazırda büyük düşüş ile 45.000 Dolar seviyelerine geriledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatının artmasının arkasında saklanan ne?

İnsanlar ElonMusk’ın ne yapmaya çalıştığını anlayabilmiş değil. Şu an Twitter hesabını incelerseniz çok fazla hakarete uğradığını sizler de göreceksiniz. Bitcoin, bu yıl içerisinde tarihi rekor ve ralli ile birlikte 61.000 Dolar seviyelerini görmüştü. Şimdilerde bu seviyeden ve rekordan olabildiğince uzak.

Çevre dostu bir varlık olmadığını artık hepimiz biliyoruz ancak bunu piyasaların hemen yanı başında duran bir isim Twitter hesabından ya da farklı kanallar aracılığı ile dile getirdiğinde varlıkların tepkisi çok daha büyük olabiliyor ve bitcoin de bunun en önemli örneklerinden bir tanesidir.

İlgili İçerik: Bitcoin Kazanmanızı Sağlayacak 7 Şaşırtıcı Yöntem

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu