Bitcoin Haberleri

Düşüşe Rağmen Bitcoin için Çılgın Tahmin

Çin’den sonra İran da bir açıklama yaptı ve kripto paralara kısıtlama getirileceğini duyurdu. Piyasalar bu duyuru sonrası tepkisini geciktirmedi ve düşüş hali hazırda devam ediyor. buna rağmen Bitcoin’e duyulan güven azalmadı ve hatta ütopik tahminler bir tık daha artırıldı. Çin yasağı ile birlikte piyasadaki varlıkların büyük bir kısmı gerileme yaşarken Bitcoin de başı çekiyordu.

İran, Çin’den hemen sonra yaptığı açıklama ile birlikte ateşi harladı ve kısıtlamaların geleceğini ifade etti. İran, yaptığı açıklama ile birlikte 4 ay süre ile kripto para madenciliğini yasaklayacağını açıkladı. Kripto para madenciliğinin yasaklanmasındaki en önemli nedenlerden biri enerji sorunu. Sarf edilen enerjinin yüksek olması ve doğa düşmanı bir yapılanmaya tanıklık ediyor olmamız da geçerli bir neden.

Peki ama bu yasaklardan sonra Bitcoin nasıl bir ilerleme kaydedecek ya da geleceği hakkında neler konuşuluyor? Dilerseniz bu sorunun cevabına hep birlikte göz atalım ve yazımızın başında ifade ettiğimiz ütopik tahminleri de yine hep birlikte incelemiş olalım.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyatı Nasıl Belirlenir?

600.000 Dolar Seviyesinden Söz Ediliyor

bitcoin dolar

Guggenheim baş yatırım yetkilisi Scott Minerd ile tanışın. Zaten kısa bir süre içerisinde bu ismi çok daha sık duyacak ve şaşırmaya devam edeceksiniz. Piyasalar bu durumda iken Bitcoin’in uzun vadeli yatırımlarda büyük kar getireceğini iddia ediyor ve rakamı da 600.00 Dolar olarak karşımıza çıkartıyor.

Piyasalar ile ilgili çok fazla tahminde bulunmayan bu isim, ilginç bir iddia ile karşımıza çıktı ve sosyal medyada tepki topladı. Bitcoin elbette geleceğin para birimi ve günümüzün yıldız varlıklarından biri ancak 600.000 Dolar inanması güç bir rakam.

Uzun vadede neler getirir bilinmez ancak birkaç yıl içerisinde Bitcoin’in bu seviyeye ulaşması en azından şimdilik pek de mümkün gibi görünmüyor. Bu tahminleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz ve özellikle analistlerin yorumları yatırımcılar için çok büyük önem taşıyor. Hatta bu yorumlara bağlı olarak yatırım yapan çok sayıda insan olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu