Anasayfa Sektörel Duyuruldu: İsviçre Bankası, Ünlü Kripto Para Borsasına Katıldı!

Duyuruldu: İsviçre Bankası, Ünlü Kripto Para Borsasına Katıldı!

Sektörel

Hypothekarbank Lenzburg AG, SDX'e "Merkezi Menkul Kıymetler Deposu"nun yeni bir üyesi olarak katıldı.

Duyuruldu: İsviçre Bankası, Ünlü Kripto Para Borsasına Katıldı!

Varlıkları 7 milyar doları aşan bölgesel bir İsviçre bankası olan Hypothekarbank Lenzburg, 27 Eylül'de yapılan son güncellemeye göre Six Digital Exchange (SDX) adlı kripto para borsasına katılan altıncı İsviçre bankası oldu.

SDX'in ana şirketi Six Group'a ek olarak Berner Kantonalbank, Credit Suisse, Kaiser Partner Privatbank, UBS ve Zürcher Kantonalbank dâhil olmak üzere diğer birkaç İsviçre bankası da entegre edildi.

Hypothekarbank Lenzburg, SDX'in merkezi menkul kıymetler deposuna katıldıktan sonra artık tahvil ve hisse senedi gibi dijital menkul kıymetlerin ticaretini yapabiliyor. Hypothekarbank Lenzburg CEO'su Marianne Wildi, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

SDX üyeliği, bankamızın dijital varlıklardaki varlığını geliştirmede önemli bir adımı işaret ediyor. Token ihracının ve gözetiminin ötesinde hizmetimiz, dijital değer haklarını güvenilir bir ticaret ortamında listeleme olasılığını da içermelidir.

SDK, Gözetim Dışı Ethereum Staking Hizmetini Başlattı 

Duyuruldu: İsviçre Bankası, Ünlü Kripto Para Borsasına Katıldı!

Bu son gelişme, SDX'in geçen yıl 26 Ağustos'ta kurumsal yatırımcılar için gözetim dışı Ethereum staking hizmetini başarıyla başlatmasının ardından geldi. Ethereum staking faaliyetlerini ölçeklendirmeyi amaçlayan işletmeler için özel olarak tasarlanan hizmet, olağan komplikasyonlar olmadan söz konusu işletmelerin getiri elde etmelerini sağlıyor.

SDX, kurumsal yatırımcıların kripto ve NFT'ler gibi gelişmekte olan teknolojileri güvenli bir şekilde benimsemelerine yardımcı olmak için Haziran 2022'de SDX web3 Hizmetlerini tanıttı.

İsviçre, elverişli düzenleyici ortamı nedeniyle kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin benimsenmesine öncülük etmektedir. Nisan ayında İsviçre hükûmetine ait tüketici bankacılığı kurumu PostBank, müşterilere düzenlenmiş bankacılık hizmetleri sunmak için bir dijital varlık bankası olan Sygnum ile ortaklık kurdu.

Duyuruldu: İsviçre Bankası, Ünlü Kripto Para Borsasına Katıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar