Anasayfa NFT Duyuruldu: Ünlü NFT Şirketi de İşten Çıkarma Dalgasına Katıldı!

Duyuruldu: Ünlü NFT Şirketi de İşten Çıkarma Dalgasına Katıldı!

NFT

NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs, yeniden yapılandırma kapsamında bazı ekip üyelerini işten çıkardı.

Duyuruldu: Ünlü NFT Şirketi de İşten Çıkarma Dalgasına Katıldı!

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs, yeniden yapılandırma çabaları kapsamında bazı ekip üyelerini işten çıkardı. 

Yuga Labs CEO'su Daniel Alegre, haberi 6 Ekim 2023 Cuma günü firmanın web sitesinde yayınlanan ve personele gönderilen bir e-postayla duyurdu. CEO, etkilenen çalışan sayısını tam olarak belirtmedi. Yeniden yapılandırma çabaları, ABD'deki ekip üyelerini etkiledi.

Bu arada X'te işten çıkarmalara değinen Yuga Labs'in kurucu ortağı Greg Solano, şirkette hala 120 çalışan olduğunu ve değişikliklerin de şirketin uzun vadeli başarısı için gerekli olduğunu belirtti.

Sadece sektörümüz için değil, küresel ekonomi için de zorlu bir dönemden geçiyoruz. Daha geniş Yuga kitlesi için benzersiz, ilgi çekici deneyimler yaratmaya devam ederken temel güçlü yönlerimize odaklanmalıyız.

Aralık 2022'deki bir önceki duyurunun ardından Nisan 2023'te resmî olarak Yuga Labs CEO'su olan Alegre, "iyi niyetli olmasına rağmen ekibi çok zayıflatan ya da temel yetkinliklerinin ötesinde uygulama uzmanlığı gerektiren bir dizi proje olduğunu" belirtti.

Duyuruldu: Ünlü NFT Şirketi de İşten Çıkarma Dalgasına Katıldı!

Otherside'ın Geliştirilmesine Odaklanacaklar

Yuga Labs başkanı, girişimin dâhili olarak çok fazla şey üstlenmiş olabileceğini ve Yuga Labs'ın misyonunu gerçekleştirmek için harici taraflarla iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

Şirketteki bazı rollerin ortadan kaldırılmasının ardından Alegre; şirketin, önceliklerini düzene koyacağını ve odak noktasının bir kısmının blockchain oyun metaverse'i Otherside'ın geliştirilmesi olduğunu söyledi. Alegre, "önümüzdeki haftalarda düzenli gelişim güncellemeleri" yayınlamaya başlayacağını sözlerine ekledi.

Duyuruldu: Ünlü NFT Şirketi de İşten Çıkarma Dalgasına Katıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik