Anasayfa Sektörel Düzenleyici Baskılar Arttı: Dev Borsanın CEO'su İstifa Etti!

Düzenleyici Baskılar Arttı: Dev Borsanın CEO'su İstifa Etti!

Sektörel

Binance.US CEO'su Brian Shroder, şirketin düzenleyiciler tarafından baskı altına alınması üzerine istifa etti.

Düzenleyici Baskılar Arttı: Dev Borsanın CEO'su İstifa Etti!

Binance.US Başkanı ve CEO'su Brian Shroder, şirketin ABD düzenleyicileri tarafından yasal işlemlerle karşı karşıya kalması nedeniyle kripto para borsasından istifa etti.

Bloomberg'in borsa sözcüsüne dayandırdığı haberine göre, 2021'de göreve başlayan Shroder'ın yerine geçici olarak Binance.US Baş Hukuk Sorumlusu Norman Reed getirilecek.

Binance.US, ayrıca iş gücünün üçte birini veya 100'den fazla pozisyonunu azalttı. Bu, kripto para borsasının ikinci işten çıkarma turu oldu.

Düzenleyici Baskılar Arttı: Dev Borsanın CEO'su İstifa Etti!

Platformlar Yasal ve Düzenleyici Baskılarla Karşı Karşıya

Amerikan borsasının sözcüsü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bugün attığımız adımlar Binance.US'ye yedi yılı aşkın bir süredir devam eden finansal koşu sağlıyor ve yalnızca kripto para borsası olarak faaliyet gösterirken müşterilerimize hizmet vermeye devam etmemizi sağlıyor. 

SEC'in sektörümüzü felce uğratmaya yönelik saldırgan girişimleri ve bunun işimiz üzerindeki etkileri, Amerikan istihdamı ve inovasyonu açısından gerçek dünyada sonuçlara yol açıyor ve bu da bunun talihsiz bir örneği.

Son gelişme, hem Binance.US'in hem de uluslararası platform Binance'in, özellikle ABD federal otoritelerinden gelen yasal ve düzenleyici baskılarla karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi.

Fakat Binance CEO'su Changpeng Zhao, yakın zamanda X'e (eski adıyla Twitter) giderek şirket hakkındaki olumsuz haberleri ve söylentileri reddetti ve bunun yerine 2023'te şu ana kadar elde edilen bazı başarıları aktardı. 

Düzenleyici Baskılar Arttı: Dev Borsanın CEO'su İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik