Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

ECB’den kripto para açıklaması: Bitcoin gerçek para değildir

Avrupa Merkez Bankası (ECB), kripto para birimleri hakkında yayınladığı açıklamada kripto para birimlerinin gerçek olmadığını açıkladı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkilileri, kripto para birimlerini gerçek para olarak görmediklerini ve kripto para birimlerinin herhangi bir ABD Doları, Avrupa para birimi Euro veya Türk Lirası gibi gerçek bir para olmadığını ifade etti.

Değeri ne kadar döviz karşısında düşük olsa da Türk Lirasının gerçek bir para olacağı, ancak değeri ne kadar yüksek olursa olsun kripto paraların gerçek bir para olamayacağı da bu açıklama ile ortaya çıkmış oldu. Bitcoin hakkında gerçek para olmadığını belirten ilk açıklamalar bu açıklama olmadığı için, kripto para sektöründe yatırımcı olan kişiler ve sektörü takip eden kişiler bu ve buna benzer haberlere alışıklar.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), bu açıklamadan sonra bazı suçlamalar ile de karşı karşıya kaldı. ECB’ye Twitter üzerinden tepki gösteren yatırımcıların bazıları;

Siz tarafsız değilsiniz. Kripto paraların arkasında kim olursa olsun, kripto para birimlerini tanımalısınız. Eğer bunu tanımıyorsanız veya bunu görmezden geliyorsanız tarafsızlık ilkesine zarar gelmiş demektir. Bir kez daha düşünmeli ve yapılan bu açıklamayı düzeltmelisiniz. Para paradır, kripto paralar gerçek paradır! (dedi)

Tepkisini çok daha farklı açıklamalar ve bazı resimler ile destekleyenlerde oldu. Yatırımcılara göre ECB ve bünyesinde çalışan kişiler kripto paralar için tarafsız davranmadılar ve yakın gelecekte davranmayacaklarını düşünüyorlar.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu