Anasayfa Rehber Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Edis Fan Token nedir? Satın alma adımları, avantajları ve güvenilirliği ile ilgili tüm merak edilenler burada...

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Edis Fan Token Nedir? 

Edis Fan Token nedir? sorusuna yanıt verecek olursak bunun "dünyada NFT teknolojisiyle desteklenmiş olan tek fan token" olduğunu ifade edebiliriz. "EDIS" olarak bilinen fan token, popüler sanatçı Edis ve kripto para borsası ICRYPEX arasında yapılan iş birliği sonucunda piyasaya sürülmüştür. ERC 20 tabanlı bir utility token olarak karşımıza çıkan Edis Fan Token, tümüyle Ethereum standartlarına bağlı olmasıyla dikkat çekiyor. 

Edis Fan Token, kısacası ICRYPEX platformunun "sanatın dijital hale getirilmesi" ile ilgili sunduğu çözümlerden biri olarak değerlendiriliyor. Bu, Edis'in aurasını dijital evrene getiriyor. Diskografiye dâhil edilen şarkılara ilişkin veriler, blockchainde kayıt altına alınabiliyor. Sanatçının aldığı ödüller, direkt olarak varlığı etkileyip değiştirebiliyor. Sanatçının, fan token aracılığıyla hayranları ile arasında dijital bir bağ kurabilmesi ve bu şekilde mevcut olan bağı pekiştirebilmesi hedefleniyor.  

Fan token, sosyal sorumluk projeleri kapsamında satın alınabiliyor. Sosyal sorumluluk işlevinin yerine getirilmesi sırasında yakılan token'lar ise arz kısıtlamasını beraberinde getiriyor. Hayranlar; sanatçının ön koşullarını ortaya koyduğu etkinliklerde, konserlerde ve özel dinletilerde yer alabiliyorlar. Bu şekilde önceden herhangi bir sanatçı etkinliğinde yer almamış çalışmaların yürütülmesi amaçlanıyor. 

Söz konusu token ile beraber hayranlar, Edis'in imza attığı başarılar sayesinde kazanç elde edebiliyor ve sanatçı ile önemli bir bağ kurabiliyor. Edis NFT'leri ise blockchain teknolojisi ile sanatı bir araya getiriyor. Bu şekilde hayranlar, televizyon ve radyo müzik listelerinde peş peşe birçok defa birinci sıraya yerleşen sanatçıya hiç olmadıkları kadar yakın olabiliyorlar. 

Whitepaper'da yer alan bilgilere göre; sanatçının aldığı her bir ödül, varlığın arzının azaltılması anlamına geliyor. Maksimum arz 80,000,000 olarak açıklanırken teknik incelemeye göre; 

 • Sanatçının Grammy ödülü alması halinde 1,000,000 coin yakılacak.  
 • Sanatçının Altın Kelebek ödülü alması halinde 100,000 coin yakılacak. (2021 Pantene Altın Kelebek ödüllerinde hem "Yılın Erkek Pop Sanatçısı" hem de "Yılın Sanatçısı" ödülünü almasıyla beraber 200,000 coin yakılmıştır.) 
 • Sanatçının albüm çıkarması halinde 10,000 coin yakılacak. 
 • Sanatçının single çıkarması halinde 2,500 coin yakılacak. 
 • Single'ın Apple Müzik, Spotify ve YouTube listelerinde birinci sıraya yerleşmesi halinde 5,000 coin yakılacak. 
 • Sanatçının düzenleyeceği her bir konser organizasyonu ile beraber 2,500 coin yakılacak.  

Edis Fan Token Nasıl Alınır? 

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para borsası ICRYPEX üzerinden Edis Fan Token satın alabilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde: 

Adım 1: ICRYPEX platformunda "Yeni Üyelik" butonuna basın. (Android ve iOS uygulamalarının kullanımı ile de üyelik işlemlerinizi halledebilirsiniz.) 

Adım 2: ICRYPEX hesabınızı onaylayın. Böylece kendinizi güvence altına alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. 

Adım 3: Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra "Yatırma" sekmesini kullanın. Hesabınıza kripto para ya da Türk Lirası transfer edin. Adınıza kayıtlı bir banka hesabını kullanabilir ve FAST, Havale ya da EFT kullanımı ile hesabınıza para yatırabilirsiniz.  

Adım 4: Hesabınızı fonladıktan sonra iki seçeneğiniz var: "Kolay Al-Sat" veya "Pro Görünüm" ile gerekli adımları atabilirsiniz. Bu şekilde alım emri verebilir, fan token satın alabilirsiniz. Ayrıca platformun mobil uygulaması vasıtasıyla cüzdanınızı daima yanınızda bulundurabilir ve kripto para biriminin  grafiği doğrultusunda yatırım planlarınızı belirleyebilirsiniz. 

Platformun müşteri hizmetlerine 7/24 ulaşılabileceği ifade ediliyor. Hem günlük analiz hem de haftalık analiz fırsatlarının sunulduğu borsa üzerinde hızlı bir şekilde alım satım gerçekleştirebilir ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.  

Edis Fan Token Avantajları Nelerdir? 

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Edis Fan Token sahipleri, ellerinde bulunan varlıkları bir transfer aracı olarak kullanabiliyorlar. Bunun nedeni bir yandan Ethereum ağında akıllı sözleşme işlevinin bulunması iken diğer yandan varlığın diğer kripto ağlarıyla entegrasyon halinde çalışabilmesidir.  

Fan token sahipleri, birçok önemli etkinliğe katılım sağlayabiliyorlar. Bu şekilde şarkıcı Edis ile birlikte özel etkinliklerde ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alabiliyorlar. ICRYPEX platformu ve sanatçı tarafından ortaya konan çalışmalara katılabilen kişiler, token'larının muhtemel değer artışı ve sanatçının kariyerinde katettiği yol sonucunda sahipliklerine devam edebiliyorlar.  

Varlığın kullanım alanlarının sadece etkinlik katılımlarıyla sınırlı olduğunu söylemek yanlış olur. Edis Fan Token, sanatçının ürettiği şarkıların telif haklarına ilişkin birçok kritik konuyu da destekçilerin ve sanatseverlerin önüne getiriyor. 

Herhangi bir şarkı ile ilgili telif hakkının Ethereum blockchain üzerinde kodlanarak kayıt altına alınması ve bu hakkın tokenize edilmesiyle yepyeni bir dijital çağın ortaya çıkmasına imkân tanıması bakımından diğer bütün fan token projelerinden apayrı bir konuma sahip oluyor. Ağ üzerinde kayıt altına alınan verilerin silinememesi ve bozulamaması, telif hakkı ile ilgili verilerin daima kayıt altında olacağı manasına geliyor.  

Şarkıcı Edis'in benzersiz dijital sanat eserlerine ICRYPEX NFT Bazaar ile erişim sağlamak mümkün görünüyor. Edis Fan Token kullanımı ile buradan Edis NFT'leri satın alınabiliyor. Bu da en önemli avantajlardan biri olarak değerlendiriliyor. NFT'lerin her birinin kendi içerisinde ayrı bir özelliğe sahip olduğu ve fan token ile birlikte söz konusu özelliklere erişim sağlanabileceği belirtiliyor. 

Edis Fan Token sahipleri, "Doğu ve Batı'nın sentezi ile özgünlük yaratmayı" kariyer hedefi olarak belirleyen sanatçının Türkiye'de ve dünyanın farklı noktalarında gerçekleştireceği konserlerde hangi organizasyonların yapılabileceğini kararlaştırabiliyorlar. Bu kişiler, konserlerin düzenleneceği yerler ve konserlerde söylenecek şarkılar gibi konulara ilişkin karar süreçlerine dâhil olabiliyorlar.  

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır?

Herhangi bir konserde üzerine düşünülmesi ve karar verilmesi gereken birçok konu bulunuyor. Sonuç olarak yukarıda belirttiğimiz şeylerin, dünya sanat tarihinde büyük bir etkiye sahip olabileceği düşünülüyor.

Böylece sanatseverlerin ve hayranların konserlerle ilgili fikirlerini dile getirebilmelerinin ve bunun da demokratik bir sistem olarak nitelendirilen blockchain temellerine yerleştirilmesinin mümkün olabileceğine inanılıyor. 

Konserlerin içerisinde hediye dağıtımlarının yapılması, sanatçının doğrudan kendisinin katılabileceği etkinliklerin oluşturulması, akşam yemeklerinin düzenlenmesi ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ziyaretler yapılması söz konusu oluyor.

Türkiye'de gelecekte kripto para birimleri konusunda yasal faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle beraber konserler, sanat festivali olmasının yanı sıra blockchain festivaline de dönüşebilecektir.  

Edis Fan Token ile elde edebileceğiniz fırsatları şu şekilde özetleyebiliriz: 

 • Konser biletlerinin satın alınması, 
 • Konser kapsamında sunulan tüketim ürünlerinin ve hediyelik eşyaların satın alınması, 
 • Sanatçının konserden önce, konser sırasında ve sonrasında gerçekleştirdiği hayran fotoğraf çekimlerine dâhil olunması, 
 • Sanatçı ile beraber etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılım gösterilmesi, 
 • Edis NFT'lerinin satın alınması. 

Edis Fan Token Güvenilir mi? 

Edis Fan Token, Ethereum ERC 20 protokolünün kullanımı ile oluşturulmuş bir blockchain teknolojisidir. ERC 20 protokolü de bunun diğer ağlarla entegrasyon halinde bir işleyişe sahip olmasına olanak sağlıyor.  

Edis Fan Token, sonuç olarak Ethereum'un standartlarını barındırmasıyla ön plana çıkıyor. Ethereum'un şu anda en önemli blockchain teknolojilerinden biri olduğunu biliyoruz. Fan token, Ethereum ağında gerçekleşecek güncellemelere tamamen uyumludur. Böylece bunun herhangi bir istismara maruz bırakılamayacak kadar güvenli olduğu ifade ediliyor.   

Blockchain üzerinde yaratılan akıllı sözleşmeler ile token sahiplerine yönelik çeşitli kampanyalar ortaya konuyor. Öte yandan, Ethereum ağında düzenlenen özel etkinlikler, bu kişilerin getiri elde etmelerinin önünü açıyor. 

Kripto ekosisteminde akıllı sözleşme işlevine sahip olan ağ, "bir blockchainin aynı anda ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli" olamayacağı düşüncesini Ethereum 2.0 ile beraber ortadan kaldırmaya çalışıyor.  

Kripto para borsası ICRYPEX'in desteklediği BNB Smart Chain (BSC) ve AVAX C-Chain ağlarının da fan token sahipleri tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. 

Edis Fan Token Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)