Bitcoin Haberleri

Ekonomist Atilla Çifter: Bitcoin’in Kalıcı Olması Çok Zor

Dünya finans tarihi baz alındığında herhangi bir varlığın güvenilir liman olma potansiyeline sahip olmadığını ve bunu Bitcoin’in de yerine getiremeyeceğini ifade eden Çifter, Bitcoin eski zirvesine ulaşsa dahi kalıcı olma gibi bir lükse sahip değildir şeklinde bir açıklamada bulundu. Çalkantılı dönemi bir türlü geride bırakamayan ve hali hazırda dengesiz bir profil çizen Bitcoin, yatırımcıları da tedirgin etmeye devam ediyor.

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Görevlisi Çifter, açık manipülasyon ile getirilen seviyenin de gerçekçi olmadığını ifade etti. Peki neydi bu manipülasyon?

Elon Musk’ın Tesla hamlesini hepiniz hatırlıyorsunuz… Yüksek miktarda yapılan Bitcoin yatırımı ile birlikte Bitcoin’in değeri arttırıldı ve sosyal medya paylaşımları da tuzu biberi oldu. Ve elbette bu destek yeterli olmadı. An itibarıyla bitcoin’de yaşanan düşüşe bakıldığında ne demek istediğimizi sizler de çok daha net bir şekilde anlıyor olacaksınız.

Bitcoin’in Geleceği Hakkında

Bitcoin

Hali hazırda sektörün en büyük ve en kıymetli varlığı olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. bu gerçeği destekleyen ve geleceğine dair olumlu yorumlarda bulunan çok sayıda yatırımcı olduğunu da görebiliyoruz. yıl sonu için 100.000 Dolar tahmini geçerli ve bu konuda iddialı olan analistler de var. Peki ama Bitcoin bu seviyeye ulaşabilecek mi?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  10 Şubat 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

An itibarıyla sergilediği ivme ve çizdiği grafik, bu seviyeye ulaşmasının pek de mümkün olmadığını gösteriyor fakat dijital paraları yakından takip ediyorsanız eğer bunun imkansız olmadığını da biliyor olmalısınız. Düşüş ivmesi devam ederken toparlanma sürecinin yaşanacağı da iddia ediliyor. Bitcoin, yıl içerisinde tarihi bir rekora imza attı ve aslında o rekordan sonra olanlar oldu.

Elon Musk’ın Bitcoin’i ödeme yöntemlerinden çıkartması ve Tesla alımlarında kullanılamayacağını duyurması ile birlikte yaşanan düşüş, Çin’den gelen açıklamalar ile birlikte daha sert ve daha güçlü bir seviyeye ulaştı. An itibarıyla yatırımcılar nasıl hareket etmeleri gerektiğini kestiremiyor ve endişeli tavırları da devam ediyor. Gelişmeler var olduğu sürece yine bu mecra aracılığı ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu