Bitcoin Haberleri

El Salvador, 30 Dolarlık Bitcoin Dağıtıyor

Bunu okuyorsanız, El Salvador’un BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul eden ilk ülke olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Vatandaşlarının %70’inin banka hesabı yok ve finansal olarak her şeyden dışlanmış durumda. Dolayısıyla onlara yardım etmek devletin görevidir. Bunun gerçekleşmesi için El Salvador, cüzdan uygulamasını yükleyen herhangi bir vatandaşa 30 $ Bitcoin veriyor. Bu hareket kesinlikle birçok insanı gemiye alacak.

El Salvador’da Bitcoin’in benimsenmesi

El Salvador 30 $ Bitcoin dağıtıyor

Ülkenin cumhurbaşkanı ayrıca cüzdan uygulamasının cep telefonu bağlantısı olan her yerde çalışacağını duyurdu. Ve en iyi yanı, bunun için bir hücre planına bile ihtiyacınız yok. Yani, temelde, herhangi bir şekilde tek bir kuruş harcamak zorunda kalmadan (veya Satoshi mi demeliyim) herkes kullanabilir. Başkan ülke için en iyisini biliyor ve bunu uygulamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kararla ilgili hala çok fazla şüphe var, ancak doların hala orada yasal bir ihale olduğunu bilmemiz gerekiyor. Ve eğer biri isterse, yine de kullanabilir.

İnsanlar mutlu

Twitter’da gördüğüm en iyi cevap, bu airdrop’u ülkeler için arayan bir kişiydi. Bir bakıma öyle. Bilmeyenler için, bir airdrop, popüler olmak ve bir kullanıcı tabanı oluşturmak için yeni platformlar tarafından verilen ücretsiz kriptodur. Öte yandan birçok kişi, ABD tarafından verilen teşvik kontrolleri yerine 30 dolarlık BTC’yi tercih edeceklerini söylüyor. Bu kampanyanın tüm nedeni insanları mutlu etmek ve onları Bitcoin’e taşımaktı.

Herhangi bir kullanıcı tabanı için, getirdiği volatilite ile BTC’ye geçmek kolay olmayacak. Ancak bu tür teşviklerle, bunun olma şansı artar.

El Salvador’un benimsenmeyi artırmak için Bitcoin’de 30 dolar vermesiyle ilgili düşünceleriniz neler? Ve bu yöntemin gerçekten işe yarayacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Ayrıca içeriğimizi bilgilendirici bulduysanız beğenin ve arkadaşlarınızla paylaşın.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu