Kripto Para Haberleri

El Salvador’dan Sonra Sıra Vietnam’da

Dijital para birimlerini ve borsaları geleceğin teknolojisi olarak kabul eden ve bu varlıklara yatırım yapan ülkeleri konuşmaya ve ele almaya devam ediyoruz. Kısa bir süre önce El Salvador, kripto paraların resmiyet kazanacağını ve bunun yasal bir zemine oturtulacağını dile getirmişti. Bu bir ilk ve devam gelecek demiştik. Sanıyoruz ki dediklerimizde haklıyız. Vietnam, an itibarıyla kripto paraların muallakta olduğu ve yaptırımlar ile çalkalanan ülkelerden biri. Fakat ilginç bir adım atıldı ve El Salvador’dan hemen sonra Vietnam da kripto paraları resmi para birimi olarak kabul etmek adına harekete geçti.

Pham Minh Chinh, Vietnam Merkez Bankası’na bir talimat verdi ve kripto paraların araştırılması için süreci başlattı. Devlet politikası haline getirmek ve bu zemini yasala uygun şekilde düzenlemek gayet mümkün şeklinde devam eden başkan, önemli bir karar almaya hazırlanıyor.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi Vietnam bu konudaki en katı ve kırmızı çizgileri olan ülkelerden bir tanesi idi. Bu tür bir hamle yapılmış olması geçekten şaşırtıcı ancak aynı zamanda umut verici olduğu gerçeğini de göz ardı etmemekte fayda var diye düşünüyoruz.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Kripto Paralar Resmiyet Kazanacak

kripto paralar

Bir ilke imza atan El Salvador’u tebrik etmek gerekiyor. Diğer ülkelere örnek teşkil edeceğini tahmin etmiştik ancak bu denli hızlı olmasını beklemiyorduk. Kripto paralar konusundaki en katı ülkelerden biri olan Vietnam da Başkan’ın emri işle harekete geçti. Kripto paralar bu ülkede de resmiyet kazanabilir ve bu durum hem dünya kripto para borsaları ve piyasası için hem de yatırımcılar için gerçekten sevindirici bir haber.

İlgili içerik: El Salvador’dan Bitcoin’e Onay Geldi

Ülkelerin olumlu yaklaşımları diğer ülkeleri de harekete geçiriyor ve bu sayede kripto paraların kabul edilmesi de daha kolay bir hal alıyor. Gelişmeleri anlık aktarmaya devam edeceğiz ve öyle zannediyoruz ki birçok farklı ülke de yakın zamanda buna benzer haberler ile karşımıza çıkacak ve faaliyetlerini hızlandıracaktır. Bu da kripto paralar için artı bir değere dönüşüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu