Kripto Para Haberleri

El Salvador’dan sonra Tanzanya da Harekete Geçti!

Kripto para gündemi sürekli değişiyor ve bu hızlı değişime ayak uydurmak zaman zaman kolay olmayabiliyor. Sizler de hatırlıyor olacaksınız ki kısa bir süre önce el Salvador’un kripto paraları resmi hale getirmek için çalışmalar başlattığını haber yapmıştık. Bugün bir başka ülke daha resmiyet kazandırmak için harekete geçti.

Tanzanya, kripto paraların geleceğin para birimleri olduğunu kabul eden bir diğer ülke ve kısa bir süre sonra bu paralara ve borsalara resmiyet kazandırmak için gerekli tüm adımlar atılacak. Devlet Başkanı Samia Suluhu, kripto paraların resmi bir şekilde piyasada yer alması ve yatırımcılar tarafından kullanılması için merkez bankasına gerekli talimatları verdi.

Ülkelerin kripto paralar için harekete geçiyor olmaları gerçekten harika bir gelişme ve bu da kripto paraları daha popüler ve daha tercih edilir hale getirecektir. El Salvador ile birlikte Tanzanya’nın da bu tür bir adım atması haber değeri taşıyor.

Hazırlıksız Yakalanmak İstemiyoruz

Suluhu, gelişen teknolojiyi yakından takip etmek ve aynı şekilde ekonomiye yakın durmak adına hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade ediyor. Geleceğin para birimleri kısa süre içerisinde dünya ekonomisini ele geçirecek ve bunun farkına varan ülkelerden biri de hiç şüphesiz ki Tanzanya oldu. El Salvador ile birlikte Tanzanya’yı da bu listeye dahil edebiliyoruz.

Yeni dönem ekonomisini yakından takip etmek her ülke için büyük önem taşıyor ve hal böyle olunca hükümetler de devreye giriyor. Tanzanya, merkez bankası ile yaptığı görüşmeleri tamamladı ve kısa bir süre sonra dijital paralar bu ülkede resmiyet kazanacak ve yatırımcılar da çok daha güvenli ve sorunsuz bir şekilde işlemlerine devam edebilecekler.

An itibarıyla birçok ülkenin bu konuda çalışmalarına başladığını net bir şekilde görebiliyoruz. bu çalışmalar doğrultusunda para birimlerinin resmiyet kazanması gerçeği ortaya çıkıyor. Aslında yıllardır yatırımcıların ve aynı zamanda piyasaların beklediği ve hayal ettiği de tam olarak buydu. Şimdilerde bu hayal yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor ve bizler de takip ediyoruz.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu