Kripto Para Haberleri

Elon Musk: ”Bitcoin ve Ethereum Fiyatları Çok Yüksek”

Milyarder ve aynı zamanda dünyanın en ünlü isimlerinden biri olan Elon Musk, kripto para birimlerinin rekor seviyelere ulaştığını ve bu yükselişin normal olmadığını dile getirdi. 1 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin de gündeminde yer aldı.

Attığı tivitler ve ortaya koyduğu söylemler ile birlikte dijital para rallisini körükleyen isimlerin başında geliyor ve hatta bu sektörün en önemli yatırımcılarından biri olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Elon Musk, yalnızca Bitcoin açıklamaları ile değil, Dogecoin hakkında ortaya koyduğu söylemler ile de adından söz ettirmeyi başarmış ve yine bu tokenin rallisine de büyük ölçüde yardımcı olmuştu.

Yükseliş Nereye Kadar devam Edecek?

Son dakika! Ünlü analist: “BitMEX sayesinde dipten Bitcoin ve Ethereum alma fırsatı geldi”

Bu yükseliş bazılarına göre büyük bir balon ancak bazılarına göre Bitcoin yükselişine devam edecek ve yeniden kazandıracak. Şu an alım yapmak risk taşıyor olabilir çünkü inanılmaz bir seviyede ve sert bir üşüş, büyük çapta kayba neden olabilir. Yalnızca Bitcoin değil, piyasadaki birçok dijital varlık buna benzer bir yükseliş kaydediyor ve hatta kendi rekorunu kıran tokenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Gerçek olmayan paralardan söz ediyoruz ve milyonlarca insanın güvenemediği bir piyasa karşımıza çıkıyor. Fakat an itibarıyla bakıldığında geleneksel varlıklara kıyasla dijital paralar çok daha büyük kazanç sağlamanıza yardımcı oluyor. Yükseliş nereye kadar devam edecek bilinmez ancak dijital varlık yatırımı yapan yatırımcılar bu durumdan gayet memnun görünüyorlar.

Elon Musk İyi Bir Destekçi ve Belki de Manipülatör

Tesla, Elon Musk

Elon Musk, bitcoin yatırımı sonrası yaptığı dogecoin açıklaması ile de fiyat yükseltmeye devam ediyor. Oğlu için bir miktar Doge satın aldığını ve bunu geleceği adına yatırım amaçlı yaptığını ifade etmişti. Dijital varlıkların yüksek seviyede olduğunu ve bunun endişe verici olduğunu ifade eden Musk, hali hazırda yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Dijital varlıklar, 2021 yılının en çok konuşulan yatırım araçlarından birine dönüştü. Yakın gelecekte bizi neler bekliyor bilinmez ancak Bitcoin’deki bu yükseliş devam ettiği sürece yatırımcıların bu durumdan şikayetçi olmayacaklarını da gayet iyi biliyoruz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu