Altcoin Haberleri

Elon Musk Dogecoin’i Tekrardan Aya Gönderdi!

ABONE OL:

Dogecoin perşembe günü Elon Musk’ın kelimenin tam anlamıyla Dogecoin’i aya göndereceğini söyledikten sonra yükselişe geçti.

Milyarder girişimci Elon Musk’ı, sahibi olduğu uzay teknolojisi şirketi olan SpaceX’in “Gerçek bir Dogecoin’i gerçek aya” götüreceğini tweetledi. Bu şifreli tweetin nasıl ve neden detayları göz ardı edildi ve tweet Dogecoin piyasasında yükseliş sinyali olarak düşünüldü ve sonuç olarak, DOGE / USD kuru adeta patladı.

Bugün gün içi olarak Dogecoin açılış oranından %33,94 artışla 0,071 dolara kadar çıktı. 1 Nisan şakası gününde böyle bir DOGE rallisinin geldiği düşünülürse tüccarların Elon Musk’ın tweetini orantısız bir şekilde kâle alması ile kendi kendilerine bir şaka yaptıklarını gösteriyor.

Dogecoin, hiçbir işe yaramayan faktörlere karşı büyük oranda ralli yapması ile ünlüdür. Geçen yıl Temmuz ayında Viral bir TikTok videosu günlük tüccarları DOGE / USD kurunu 1 dolara yükseltmeye çağırmıştı. Bu tarz saçma yükseliş faktörleri ile sadece üç günde DOGE %155’e kadar değer kazandı. DOGE bu rallisin 0,005 doları gördü. Sosyal medya kaynaklı satın alma çılgınlığının ardından ise DOGE fiyatı %50’den fazla düştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: İnanılmaz Dogecoin rallisi Wall Street Bets’in DOGE’u terk etmediğini gösteriyor!

Benzer bir ralli de 2021 Ocak ayının sonlarında gün yüzüne çıktı. Dogecoin boğaları, Reddit WallStreetBets liderliğindeki GameStop hisse senedi satın alma çılgınlığından esinlenerek taklit bir rallide DOGE fiyatını sadece 2 günde %1,299 oranında yükseltti.

Bugünkü Dogecoin rallisi, dünya genelinde şakaların kutlandığı 1 Nisan gününde bir şaka olarak başladı diye biliriz.

Dogecoin Artacak mı Düşecek mi?

1 Nisan şaka gününün Dogecoin rallisi, kripto para piyasasına en yüksek seviyelerden girmek isteyen tüccarlar için büyük risk taşıyor. Bu ralli potansiyel bir likidite krizi ile birleştiğinde ve somut bir yukarı yönlü katalizör eksikliği olmadığından dolayı ilerleyen günlerde büyük oranda kâr satışları olacağına işaret ediyor. Kısacası, sadece yüksek risk almayı seven tüccarlar Dogecoin’in ay roketine binebilir.

Şu anda DOGE / USD kuru gün içi en yüksek seviyesinden düşüyor. Yine de Dogecoin şu anda desteğe dönmüş eski direnç seviyesi olan 0,06 doların üzerinde işlem görüyor. Aşağı yönde bir sonraki olumsuz hedef 2021 Mart ortasında görülen 0.05 dolar seviyeleri yer alıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu