Bitcoin Haberleri

Elon Musk Kafa Karıştırmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in en yakın takipçisi ve yine en büyük kurumsal yatırım destekçilerinden biri olan Elon Musk, sosyal medyada büyük tepki görüyor. Yaptığı açıklamalar ile Bitcoin’in dalgalanmasındaki en tehlikeli isimlerden biri olan lanse edilen Musk, kısa bir süre önce bir açıklama daha yaptı. Tesla’nın Bitcoin satmadığını ve yoluna kaldığı yerden devam ettiğini duyuran Musk, bu hareketlilikteki en önemli isimlerden biri olmaya devam ediyor.

Yaptığı açıklamalardan kısa bir süre sonra 42.000 Dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, hali hazırda toparlanabilmiş değil ve yatırımcıların büyük bir kısmı da bunun sebebinin Musk’ın açıklamaları olduğunu düşünüyor.

Kısa bir süre önce artık Bitcoin ile Tesla satın alınmayacağını duyurmuş ve bir süreliğine bu ödeme yöntemini pasif hale getirmişti. Tüm bu hamleler bitcoin ve yatırımcılar için büyük önem taşıyor ve hareketliliğin gerçek nedeni olarak da bu ismi işaret ediyor.

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Almıyor!

tesla bitcoin

Aylar önce yaptığı açıklama ile birlikte artık insanların bitcoin varlıkları ile tesla satın alabileceğini ifade eden Musk, şimdilerde ise bu ödeme yönteminin pasif hale getirildiğini açıkladı. Bir diğer önemli konu ise bitcoin’in üretimde çok fazla enerji harcadığı ve doğa dostu olmayışıdır. Elon Musk bu konu hakkında da konuştu ve konuşmaya da devam ediyor. bitcoin’in doğa dostu olmadığını sık sık vurgulaması da teki topladı. Bugüne kadar bunun farkında değil miydi ya da neden şimdi bu tür bir açıklama yapıldı?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'i düşüren tek neden ABD-Çin gerginliği olmayabilir!

Yatırımcılar fazlasıyla haklı ve elon Musk bir hamurla oynar gibi bitcoin ile oynamaya devam ediyor. en zenginler listesinde gerilemeye devam eden Tesla yaratıcısı, hali hazırda sosyal medyayı bir hayli aktif kullanıyor ve bitcoin’e zarar vermeye devam ediyor.

Dijital varlıkların en yakın takipçisi ve yine en büyük yatırımcılarından biri olan Elon Musk ne yapmaya çalışıyor? Aslında yalnızca kendi yatırımlarına değil, dünyadaki birçok bitcoin yatırımcısına da bu bağlamda zarar veriyor. Bakalım yakın gelecekte neler olacak ve Musk ne tür gelişmelere imza atacak?

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu