Anasayfa Altcoin Elon Musk Küfür Etti, Bu Coin'lerde Patlama Yaşandı!

Elon Musk Küfür Etti, Bu Coin'lerde Patlama Yaşandı!

Altcoin

Elon Musk'ın X reklamverenlerine yönelik küfürlü eleştirisinin ardından söz konusu isim ile bağlantılı coin'lerde artış yaşandı.

Elon Musk Küfür Etti, Bu Coin'lerde Patlama Yaşandı!

Milyarder Elon Musk'ın, X (eski adıyla Twitter) reklamverenlerine yönelik sözlü çıkışının ardından söz konusu isim ile bağlantılı meme coin'lerde bir artış yaşandı. Meme coin'ler, çeşitli kişiliklerden ve olaylardan esinlenen eksantrik tokenler için bir üreme alanı haline geldi.

Bu hafta Musk'ın Disney CEO'su Bob Iger ve diğer şirket yöneticilerine alenen "s... gidin" demesi üzerine ünlü milyarder ile bağlantılı meme coin'lerde artış yaşandığı görüldü. Musk, "Birisi bana reklamlarla şantaj yapmaya çalışacaksa, bana parayla şantaj yapacaksa s... gitsin. Yeterince açık söyleyebildim mi?" dedi.

Bu sözlü çıkış; Disney, Apple, IBM ve Ubisoft'un X'ten reklamlarını çekmesine yol açtı. Bu şirketler, platformdaki reklamlarının yanında Yahudi karşıtı ve beyaz milliyetçi içeriklerin yer almasının yanı sıra Musk'ın antisemitik bir paylaşımı güçlendirmesi ve antisemitik nefretle mücadeleye odaklanan Anti-Defamation League'i eleştirmesi ile ilgili endişelerini dile getirdiler. 

Fakat bu şirketlerin harcamalarını X'ten çekmeleri için belirttikleri nedenlerden etkilenmeyen Musk, onları açıkça eleştirdi. Bu çıkış viral hale geldi ve Musk temalı kripto tokenlerin sıklıkla öne çıkan ama hızla kaybolan trendini takip ederek bir dizi meme coin'e ilham kaynağı oldu.

GeckoTerminal tarafından bildirildiği üzere; Ethereum, Solana ve BNB Chain gibi ağlarda çeşitli "GFY" tokenleri ortaya çıktı.

Bu tokenlerin çoğu önemli bir likiditeye sahip olmasa da Uniswap'teki GFY Ethereum token havuzu, 600.000 doların üzerinde likiditeye sahiptir.

Mevcut fiyatı sadece 0,0000107 dolar olan token, tek bir günde yüzde 77 değer artışı yaşayarak 7,28 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip oldu.

Elon Musk Küfür Etti, Bu Coin'lerde Patlama Yaşandı!

Cybertruck Temalı Meme Coin'ler Ortaya Çıktı

Benzer şekilde Tesla'nın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Cybertruck temalı çok sayıda meme coin ortaya çıktı ve bunların en büyüğü BNB Chain üzerinde konuşlandırıldı.

CYBERTRUCK token, geçtiğimiz gün yaklaşık 671.000 dolar işlem hacmi yarattı. Fiyatı yüzde 125 artarak 0,09 doları aştı ancak şu anda yalnızca 163.000 dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Meme coin'ler, oynaklıkları nedeniyle kötü bir üne sahiptir ve genellikle abartılı reklamlar ve kamuya mal olmuş kişiler ve son olaylarla olan ilişkileri nedeniyle dramatik artışlar yaşarlar.

Bununla birlikte ani çöküşlere de açıktırlar. Bazı durumlarda bu tokenlerin anonim yaratıcıları, piyasadan çıkmak için yatırımcıları sömürdükleri "rug pull" işlemlerini gerçekleştirirler.

Sonuç olarak, meme coin'lere yatırım yapmak önemli riskler içeriyor ve öncelikle kendini "degen" ilan eden yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Musk, kripto para dünyasında, özellikle de meme coin'ler söz konusu olduğunda, öne çıkan bir figür haline gelmiştir. Attığı tweetler ve kamuoyuna yaptığı açıklamalar, piyasa üzerinde önemli bir etkiye sahip olmuş, çoğu zaman dramatik fiyat dalgalanmalarına yol açmış ve dünya çapındaki kripto meraklılarının dikkatini çekmiştir.

Musk'ın meme coinlerle olan bağlantısı, başlangıçta bir şaka olarak yaratılan ancak sadık bir takipçi kitlesi edinen bir kripto para birimi olan Dogecoin'e olan düşkünlüğüne kadar uzanabilir.

Milyarder, daha önce Dogecoin'i çok sayıda tweet ile desteklemiş, bu da traderlar arasında sürekli olarak heyecan ve spekülasyona yol açarak önemli fiyat artışlarına neden olmuştur.

Musk'ın kripto para birimlerini desteklemesi, kişiliğinden esinlenen başka meme coin'lerin yaratılmasına bile yol açmıştır. 

Kaynak: Cryptonews

Elon Musk Küfür Etti, Bu Coin'lerde Patlama Yaşandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar