Anasayfa Altcoin Elon Musk, Sohbet Botunu Tanıttı: Token Yüzde 1.300 Fırladı!

Elon Musk, Sohbet Botunu Tanıttı: Token Yüzde 1.300 Fırladı!

Altcoin

Elon Musk'ın sohbet botunu tanıtmasının ardından bilinmeyen bir Grok token yüzde 1.300'den fazla artış gösterdi.

Elon Musk, Sohbet Botunu Tanıttı: Token Yüzde 1.300 Fırladı!

Elon Musk'ın XAI Ventures şirketi tarafından Grok sohbet botunun yakın zamanda tanıtılması, bilinmeyen bir Grok tokeninin değerini, piyasaya sürüldüğünden bu yana yüzde 1.300'den fazla artırdı.

Google ve Deepmind gibi şirketlerde çalışmış kişilerden oluşan yeni yapay zekâ şirketi XAI, OpenAI'nin ChatGPT'sine rakip olacak yeni bir sohbet botu olan Grok'u piyasaya sürdü. Henüz beta aşamasında olan Grok sohbet botu, diğerlerine kıyasla daha esprili ve sansürsüz olarak tasarlandı.

Şirketin lansmanından bu yana çeşitli blockchain'lerde yapay zekâ ile ilgili yaklaşık 400 token ortaya çıktı. Bu durum, spekülasyon için geniş fırsatlar yaratarak düşük sermayeli yatırımcıların bu tokenlere milyonlarca yatırım yapmasına neden oldu. Bu da tokenlerin piyasa değerlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasına neden oldu.

Dextools'un verilerine göre; Ethereum blockchain'inde piyasaya sürülen GROK tokenlerinden biri, ilk çıkışından bu yana yüzde 1.300'lük bir artış gösterdi. Token, yazım sırasında yaklaşık 10 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Ayrıca, yaklaşık 4.310 token sahibi vardı. Son 24 saat içinde yüzde 17'lik bir kayıp yaşamasına rağmen işlem hacmi 7,32 milyon dolara ulaştı.

Elon Musk, Sohbet Botunu Tanıttı: Token Yüzde 1.300 Fırladı!

Cumartesi günü yaratılan bir başka GROK token ise şu anda 381 sahip arasında paylaşılan 4,52 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ayrıca, 24 saat içinde yüzde 387,19'luk bir büyüme ile 4,78 milyon dolar değerinde işleme tanık oldu.

Piyasadaki yeni GROK'lardaki artışa rağmen XAI, henüz tescilli bir tokenin piyasaya sürüldüğünü duyurmadı.

Musk'ın Kripto Topluluğu Üzerindeki Etkisi

Musk, X'i (eski adıyla Twitter) satın almadan önce ve satın aldıktan sonra kripto topluluğu üzerinde güçlü bir etkiye sahip olmaya devam etti. Yıllar boyunca Musk'ın eylemleri ve tweet'leri, piyasayı sürekli olarak hareketlendirdi.

Dogecoin tarafından kaydedilen büyümelerin çoğu, büyük ölçüde Musk'ın eylemlerine atfedilebilir. Sonuç olarak kriptoyu hareketlendiren eylemleri, Musk'ı piyasa manipülasyonları ile suçlamak için kanıt olarak gösterildi.

Daha yakın zamanda Musk'ın Twitter'ı X olarak yeniden markalaştırmasının ardından bilinmeyen bir X tokeni yükselişe geçti.

Elon Musk, Sohbet Botunu Tanıttı: Token Yüzde 1.300 Fırladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar