Analizler

Elon Musk Tweeti ile DOGE Yüzde 14 Düştü, Uzmanlar Ne Diyor?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’e yaptığı son saldırının ardından Dogecoin fiyatı büyük darbe aldı. 4 Haziran Cuma günü Dogecoin %14’e varan bir düşüşle 0.35 dolara kadar geriledi.

“Doge babası” lakaplı Elon Musk sadık takipçileri, en son tweetten büyük oranda etkilendi. Sonunda Bitcoin ile yollarını ayırdığını öne süren Elon Musk, DOGE fiyatının diğer en büyük piyasa değerli kripto para birimlerinden daha fazla etkiledi. 4 Haziran Cuma günü en büyük piyasa değerli ilk 50 kripto para arasında en çok Dogecoin düştü.

Ne yazık ki Tesla CEO’sunun Twitter hesabı, son aylarda kripto para piyasası için önemli bir fiyat öncüsü oldu. Elon Musk, 56 milyondan fazla takipçiye sahip ve Twitter’daki en popüler 17. hesap.

Bu nedenle Elon Musk’ın tweetleri geniş bir kitleye ulaşıyor ve son derece etkili olabiliyor. Çoğunlukla bu tweetlerin Dogecoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Elon Musk uzun bir süredir Dogecoin hayranı ve DOGE topluluğuna desteğini sürekli olarak gösteriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Elon Musk Ne Yapmaya Çalışıyor? Dahi mi Yoksa Manipülatör mü?

Ancak bugün o günlerden biri olmadı.

Dogecoin Fiyat Tahmini

Elon Musk Tweeti ile DOGE Yüzde 14 Düştü, Uzmanlar Ne Diyor? –

Dün, piyasanın çoğuna benzer şekilde Dogecoin yukarı yönlü kırılmaya yakındı. Bununla birlikte, fiyat 0,4500 dolardaki direnci kıramadı ve daha düşük bir seviyeye döndü. Bugünün en düşük noktasında, Dogecoin fiyatı bir önceki günün en yüksek seviyesinden %20’lik bir kayıp yaşadı.

Mevcut seviye 0.3627 dolarda fiyat kimsenin umurunda değil. Grafiklerde 19 Mayıs’ın en düşük seviyesi ile ortaya çıkan bir yükselen trend çizgisi görebiliriz. Bu DOGE için ilk destek alanıdır. İlk direnç seviyesi ise dünün en yüksek seviyesi olan 0,4500 dolardadır.

Bu seviyelerden herhangi biri kırılana kadar DOGE fiyatı için en olası hareket yan yönde olacak. Tabii Tesla’nın “teknoloji kralı” aksi yönde bir karar vermedikçe.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu