Kripto Para Haberleri

Elon Musk Yine Tek Bir Tweet ile Dogecoin’in Fiyatını Uçurdu

Bitcoin ve kripto para sektöründe hareketlilik devam ediyor. Bu hafta çılgın düşüşler ve yükselişler yaşandı.  Bugün ise yükseliş hareketi şaka odaklı kripto para birimi Dogecoin ile devam etti. DOGE fiyatındaki %30’luk yükselişi tekrardan Elon Musk başlattı.

Dogecoin fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın “sistem işlem verimliliğini artırmak için DOGE geliştiricileriyle birlikte çalıştığını” söylemesinin ardından son 24 saatte yaklaşık %30 arttı. Elon Musk son olarak Dogecoin’in “potansiyel olarak umut verici” olduğunu söyledi.

Daha önce Dogecoin ile ilgili tüm yorumlarının ciddiye alınmaması gerektiğini söyleyen Elon Musk, beklenmedik bir şekilde Bitcoin ile ödemelerde Tesla desteğini çekti, bu hareket ile kripto para piyasasında yaşanan düşüş daha da şiddetlendi. Ancak bugün Elon Musk “kripto paralara şiddetle inandığını” ve “yine de çevresel etkileri konusunda endişelendiğini” söyledi.

Dogecoin fiyatı, kripto para birimi listelerinde tekrardan roket gibi yükseldi. Şu anda yaklaşık 70 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile Dogecoin; Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’den sonra en değerli dördüncü kripto para birimi. Şaka tabanlı kripto para hakkında Elon Musk’ın tweet atmasından sonra DOGE fiyatı %30 arttı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Neye yatırım yapılmalı? Altın mı, Kripto mu? Hisse Senedi mi?

Elon Musk’ın Dogecoin ve Bitcoin Açıklamaları

Elon Musk

Şaka olarak ortaya çıkan Bitcoin Rakibi Dogecoin fiyatı 1 dolara doğru hareket ederken ve piyasa değeri 100 milyar dolara yaklaşırken oldukça güçlü temellere sahip.

Elon Musk’a cevap olarak kripto para borsası Kraken’in editörü Pete Rizza; “Buradan ki şaka, Dogecoin’in geliştiricisi olmamasıdır.” dedi.

Küçük bir hesap grubu arasında yüksek bir token arzı bulunması ve geliştirici azlığı ile eleştirilen Dogecoin, geçtiğimiz yıldan beri %20.000’nin üzerinde değer kazandı.

Dogecoin fiyatı 2021’de patladı, tüccarlar ve yatırımcılar komisyonsuz ticaret uygulaması Robinhood’un Dogecoin’i Ocak ayında listelemesinden sonra DOGE’a akın eti.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları Elon Musk’ın blok zincir ve kripto para teknolojisi hakkında sürekli olarak destek konulu tweet attıktan sonra bile zemini yeniden kazanmak için mücadele etti.

Elon Musk:

Açık olmak gerekirse kripto paralara şiddetle inanıyorum, ancak kullanımında özellikle kömür gibi fosil yakıt kullanımında büyük bir artışı tetiklememeli.

Elon Musk’ın bu açıklaması Tesla’nın Bitcoin ödemelerin askıya almasından sonra geldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Eski Dünya Altın Konseyi Yöneticisi Yeni Bitcoin ETF'si Geliştirdi

Şubat ayında Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve Mart ayında otomobilleri için Bitcoin’i ödemelerini kabul etmeye başladı, o zamanda bu haber ile Bitcoin fiyatı %20 yükselmişti.

Elon Musk:

Kripto para birimleri, birçok düzeyde iyi bir fikirdir ve umut verici bir geleceği olduğuna inanıyoruz, ancak bunun çevreye büyük etkileri olmamalıdır.

Başarılı CEO’nun bu açıklamasından sonra haftanın erken saatlerinde Bitcoin fiyatı sert bir şekilde düştü.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu