Bitcoin Haberleri

Elon Musk’ın Bitcoin’den Kazandığı Tüm Para Buhar Olup Uçtu

Elon Musk’ın verdiği şeyi o alır…

Bitcoin, Tesla Inc.’in 8 Şubat’ta Bitcoin satın almak için kurumsal nakit kullanacağını ve araçları için bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini duyurmasının ardından elde ettiği tüm kazançları sildi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, yaklaşık 65.000 dolarlık rekor seviyesinden yaklaşık %40 düştü ve elektrikli araç üreticisi Tesla Bitcoin yatırımını açıklamadan önce görülen en son seviyelere geriledi. Bitcoin şu anda 40.000 doların hemen üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin fiyatlarında dalgalanmayı körükleyen Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta şirketin Bitcoin’i artık ödeme olarak kabul etmeyeceğini duyurarak kripto para savunucularını şaşırttı. Elon Musk, kripto para biriminin çevresel yüküne yönelik eleştirilerini artırdı ve Bitcoin yaklaşık %15 düştü.

Ardından Salı günü, Çin Halk Bankası kripto para birimlerinin bir ödeme şekli olarak kullanılamayacağını yineleyen ve kripto para birimleri üzerindeki yasal riskleri vurgulayan bir açıklama yaptı. Bu, Bitcoin’in 8 Şubat ayına geri gönderilmesine yardımcı oldu.

City Index’in kıdemli finans piyasaları analisti Fiona Cincotta:

Kriptoda gördüğümüz bu devasa dalgalanmalar, kriptonun bir varlık olarak spekülatif doğasını gerçekten vurguluyor. Elon Musk kripto para dünyasında alım satımları yönlendiriyor ve ilk kez sorun çıkarıyor ve bunun son kez olacağını da tahmin edemiyorum.

Elon Musk, milyarlarca doları hareket ettirebilen ve çoğu zaman şifreli Twitter paylaşımlarıyla kripto para dünyasında zorba benzeri bir karakter haline geldi. Bitcoin, Tesla’nın şubat ayındaki duyurusunu takiben birkaç aylık bir ralli başlattı ve büyük ölçüde şirketin Bitcoin’i benimsemesi nedeniyle 64.870 dolarlık zirveye ulaştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Pekin, Libra projesini izliyor mu?

Bitcoin Son Kazançlarını Sildi

Tesla’nın Bitcoin’i kabulü kripto para sektöründeki birçok kişi tarafından bir dönüm noktası olarak adlandırıldı ve aynı kişiler bu benimsenmeyi Bitcoin’in evrimindeki başka bir adım olarak gördü.

Elon Musk, geçen hafta Bitcoin’in enerji kullanımını eleştirdiğinde başlayan bir dizi tweetin ardından Bitcoin’in düşmesi ile Elon Musk’ın Bitcoin’den kazandığı tüm para buhar olup uçtu.

Elon Musk'ın Bitcoin'den Kazandığı Tüm Para Buhar Olup Uçtu –

Elon Musk geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Bitcoin kullanarak araba alımlarını askıya alacağını duyurdu ve son enerji tüketimi eğilimlerini çılgın olarak nitelendirdi. Hafta sonu ise Tesla’nın Bitcoinlerini satmış olabileceğini ima edildikten sonra başarılı CEO şirketinin Bitcoin’lerini satmadığını söyledi. Tüm bunlar kafaları daha da karıştırdı.

DWS Group’un baş yatırım sorumlusu David Bianco:

Yorumlarının Bitcoin’i daha ciddi bir varlık sınıfı haline getirmeye katkıda bulunduğunu sanmıyorum. İnsanlar Bitcoin’e bakıyor ve kendi kendilerine düşünüyorlar. Bu sadece bir heves ve çok fazla popüler kültür ilgisi var.  Profesyonel yatırımcılar, Saturday Night Live’da konuşulan yatırımları duymak bile istemiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu