Anasayfa Sektörel Elon Musk'tan Kripto Açıklaması: Şirketlerim Bunu Yapmayacak!

Elon Musk'tan Kripto Açıklaması: Şirketlerim Bunu Yapmayacak!

Sektörel

Elon Musk, şirketlerinin asla herhangi bir kripto para yaratmayacağına dair bir açıklamada bulundu.

Elon Musk'tan Kripto Açıklaması: Şirketlerim Bunu Yapmayacak!

Elon Musk, yeni startup'ı xAI'nin yapay zekâyı piyasaya süreceğini duyurdu. Musk, eskiden Twitter olarak bilinen X'te yaptığı bir paylaşımda "xAI, yarın ilk yapây zekasını seçkin bir gruba sunacak. Bazı önemli açılardan şu anda var olanların en iyisi." ifadelerini kullandı. 

Musk, Kripto Planlarını Reddetti

Bu gelişme, çoğu insanın Musk'ın xAI girişimiyle bir tür bağlantısı olduğunu düşündüğü XAI Corp (XAI) kripto tokeninin fiyatında yüzde 175 gibi şaşırtıcı bir artışa yol açtı. Yazım saatine göre XAI fiyatı, yüzde 164 artışla 0,003216 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi yüzde 13.300 artışla 2,04 milyon doların üzerine çıkmış durumda.

Popüler kripto analisti DogeDesigner, bu gelişmeye dikkat çekerek perakende oyuncularını bu çılgınlığa kapılmamaları konusunda uyardı. Musk da buna hızlı bir şekilde yanıt verdi: "Çok açık olmak gerekirse şirketlerimin hiçbiri asla bir kripto token yaratmayacak." Bununla birlikte Musk'ın X kullanıcıları için bir kripto cüzdanı getirebileceğine dair raporlar var.

Musk'ın Yapay Zekâ Startup'ı xAI 

Musk'ın xAI yapay zekâ startup'ını duyurarak Open AI ve Google ile kafa kafaya bir yapay zekâ savaşına giriştiği açık.

Temmuz ayında Musk, yapay zekâ startup'ının "evrenin temel gerçeklerini ortaya çıkarma" konusundaki iddialı hedefini açıkladı ve potansiyel olarak onu ChatGPT, Bard ve Claude gibi önde gelen sohbet robotlarının yaratıcıları olan OpenAI, Google ve Anthropic gibi firmalara rakip olarak konumlandırdı.

Musk'ın startup'ının, kapsamlı dil modelleri oluşturmak için Nvidia'dan önemli sayıda yüksek performanslı GPU işlemcisi satın aldığı bildirildi.

Elon Musk'tan Kripto Açıklaması: Şirketlerim Bunu Yapmayacak!

Musk, ayrıca Fox News Channel'da yayınlanan bir röportaj sırasında, "TruthGPT" adlı yeni bir yapay zekâ aracı için planlarını açıkladı ve "politik olarak doğru" sistemlere odaklanan mevcut yapay zekâ ortamıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Greg Yang tarafından kurulan startup, yapay zekâ alanında "derin öğrenmenin matematiğini" keşfetmeyi ve büyük sinir ağları için "her şeyin teorisini" geliştirerek yapay zekâyı yeni zirvelere taşımayı amaçlıyor. İlginç bir şekilde Elon Musk, xAI ve özelliklerinin erken testi için X platformundan yararlanmayı planlıyor.

Kaynak: CoinGape

Elon Musk'tan Kripto Açıklaması: Şirketlerim Bunu Yapmayacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Piyasasının Yeni Harikası: Wall Street Memes Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Dogecoin Fiyat Hikayesi: İlk Günlerden Bugüne DOGE Değişimi
Rehber Dilara Avcıoğlu
ChatGPT'nin Yaratıcısı Gururla Sunar: Worldcoin (WLD) Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Dogecoin ve Topluluk: Gelişimi ve Destekleyenler
Rehber Dilara Avcıoğlu