Coin Fiyatı

Elrond (EGLD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Elrond (EGLD) Kaç TL Kaç Dolar?

Elrond (EGLD) Nedir?

Elrond, kısaca özetlemek gerekirse, “yüksek seviyede ölçeklenebilirlik, üst düzey verim ve birlikte çalışabilirlik sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir blok zinciri”dir. Kullanıcılara daha fazla gizlilik sağlamayı amaçlayan platform, aynı zamanda merkezi ağlarla aynı ya da söz konusu ağlardan daha iyi bir performans gösterebilen merkeziyetsiz bir ağ oluşturmayı hedefler. Elrond ağı, Uyarlanabilir Durum Parçalama (Adaptive State Sharding) denilen eşsiz bir teknoloji ve güvenli hisse kanıtı denilen bir konsensüs mekanizması ile bu hedeflerine ulaşmaya çalışır.

Elrond blok zincirinde düğümler ve kullanıcılar vardır. Düğümler ve kullanıcılar, ağın çalışmasında önemli rol oynayan iki temel faktördür. İşlemler, kullanıcılar tarafından ağ üzerinde dağıtılır. Düğümler de ağ üzerinde söz konusu işlemleri hem pasif hem aktif olarak işler. Doğrulayıcılar, ödüller karşılığında konsensüs ve blok oluşturmayı sağlar. Doğrulayıcıların tokenleri stake etmeleri ve daha sonra diğer paydaşlar tarafından aday gösterilmeleri önemlidir. Elrond ağının daha küçük bölümleri olan parçalar (shards), ölçekleme için kullanılır. Her parça; blok zinciri, akıllı sözleşmeler ve hesapların bir bölümünden, aynı zamanda işlem sürecinden sorumludur. Bu şekilde her parça, diğer parçalara paralel olarak işlemlerin yalnızca bir bölümünü işleyebilir.

Metachain, blok başlıklarının tasdik edilmesi ve sonuçlandırılması, parçalar arasındaki iletişimin kolaylaştırılması, doğrulayıcı kayıtlarının saklanması ve korunması, yeni dönemlere zemin hazırlanması, ödüllendirme ve kesinti yapma gibi önemli yükümlülüklere sahip olan bir blok zinciridir. ELGD tokenleri ise Elrond ağına güç kazandırır. Ağa giriş noktası olarak kabul edilen ELGD tokenleri; işlem ödemeleri, depolama, merkeziyetsiz uygulama dağıtımı, doğrulayıcılara yönelik ödüller ve akıllı sözleşmenin uygulanması gibi konularda gereklidir.

Uyarlanabilir Durum Parçalama (Adaptive State Sharding), “sharding” teknolojisini kullanmanın eşsiz bir yöntemidir. Söz konusu teknoloji sayesinde ağın kullanılabilirliği etkilenmeden ölçeklenebilirliğin sürdürülmesi sağlanır. Yani ağda kaç parça olursa olsun ağın çalışma süresi ya da güncellemeler etkilenmez.

İşlemlerin varış noktalarının tespit edilmesi, sharding teknolojisi sayesinde kolaydır. Bu durum, anında izlenebilirlik ve dağıtım sağlar. Elrond ağının uyarlanabilirliği, parçaların daima dengede tutulmasını sağlar. Uyarlanabilir Durum Parçalama (Adaptive State Sharding), ağın güvenliği üzerinde hiçbir etki yaratılmadan talep değişikliklerinin ele alınması manasını taşır.

Elrond ağı, blok zinciri zaman çizelgesini hem dönemlere hem de döngülere böler. Sistemin yapısının değiştirilmesiyle dönemlerin değiştirilmesi de mümkündür. Fakat genellikle dönemler, sabit bir süreye sahiptir. Parçalar, her dönemin sonunda tekrar düzenlenir. Turlar da sabit bir zaman aralığına sahiptir. Yeni bir tur başladığı zaman yeni bir konsensüs grubu da rastgele bir biçimde seçilir. Bu seçim, blok işlemek amacıyla gerçekleştirilir.

İlgili İçerik: ELROND (EGLD) Nedir?

Elrond (EGLD) Hangi Borsalarda Bulunur?

Elrond (EGLD); Bitfinex, OKEx, Binance, Gate.io ve Liquid gibi kripto para borsalarında bulunur. Elrond (EGLD); ABD doları gibi itibari para birimlerine karşı işlem görebilir.

Öte yandan, Binance Coin (BNB) ve Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin yanı sıra Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) gibi sabit coinlere karşı işlem görebildiğini de söyleyebiliriz. Hem türev piyasalarda hem de spot piyasalarda Elrond (EGLD) alıp satmanız mümkün.

Elrond (EGLD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Elrond (EGLD)Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Elrond (EGLD) Fiyatı 2021

Elrond (EGLD) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Elrond (EGLD) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Elrond (EGLD), 20 Ekim 2020 tarihinde 6,80 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, Elrond (EGLD), 12 Nisan 2021 tarihinde 245,56 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Elrond (EGLD) Piyasa Değeri

Elrond (EGLD) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Elrond (EGLD) piyasa değeri, 2021 yılının başında 383,022,212 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Elrond (EGLD) toplam arzı 22,006,864 EGLD olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 17,730,331 EGLD yer alıyor. Maksimum arz ise 31,415,926 EGLD ile sınırlandırılıyor.

Elrond (EGLD) Hacmi

24 saatlik Elrond (EGLD) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Elrond (EGLD) işlem hacmi, 2021 yılında 45,807,755 dolar olarak gerçekleşmişti. Elrond (EGLD) işlem hacmi, Haziran ayının başında ise 58,057,950 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

Elrond (EGLD) Grafiği

Elrond (EGLD) grafiğine baktığımızda, 4 Eylül 2020 tarihinde 17,20 dolar seviyesinde işlem görmeye başladığını, 20 Ekim 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 6,80 dolara gerilediğini, söz konuşu tarihte piyasa değerinin 98,223,219 dolar olduğunu ve işlem hacminin ise 7,918,072 dolar olarak gerçekleştiğini fark ediyoruz.

Elrond (EGLD), 2020 yılını 24,64 dolar ile kapatmasının ardından 7 Şubat 2021 tarihinde büyük bir sıçrayışla 142,82 dolara kadar yükseldi. 9 Şubat 2021 tarihinde 215,87 dolara kadar ulaşan Elrond (EGLD), daha sonra yeniden 100 doların altına geriledi. Elrond (EGLD), 12 Nisan 2021 tarihinde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 245,56 dolara ulaştı. Söz konusu tarihte 3,898,359,164 dolarlık piyasa değerine sahip olan Elrond (EGLD), işlem hacminde de 316,610,493 doları gördü.

Şu anda dolar seviyesinde işlem gören Elgorand (EGLD), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Elrond (EGLD) grafiği şu şekilde:

Elrond (EGLD) Alınır mı?

Wallet Investor, Elrond (EGLD) için “harika bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” ifadesini kullanıyor. İyi getiriye sahip dijital para arayışında olanların Elrond (EGLD) tercih edebileceklerine dikkat çekiliyor. Elrond (EGLD) fiyatının, bir yıl içerisinde 296,954 dolara ulaşabileceği, yani yüzde 200’den fazla kâr sağlanabileceği belirtiliyor. Bu durumda Elrond (EGLD) yatırımının kârlı olabileceğine işaret ediliyor.

5 yıllık tahminlerini de aktaran Wallet Investor, Elrond (EGLD) fiyatının 4 Temmuz 2026’da 1,113,230 dolara yükselebileceğini ifade ediyor. Yani şimdi gerçekleştireceğiniz 100 dolarlık bir yatırım, 2026’da 1,100 doları geçebilir.

Elrond (EGLD) Madenciliği

Elrond (EGLD) madenciliği yapılamıyor. Fakat Elrond (EGLD) staking için uygun. Elrond ağında staking; doğrulayıcı veya delegatör olarak yapılabiliyor. Doğrulayıcı ödülleri, otomatik bir şekilde dağıtılıyor. Aktif delegatör ödülleri ise günde bir kez talep edilebiliyor.

EGLD stake etmek için https://wallet.elrond.com adresine gidin. Solda bulunan “Delegate” seçeneğine tıklayın. Anlaşılması kolay olan bir arayüz, “Waiting List”e delegatör atamanıza, aktif delegasyon ödüllerini talep etmenize ve aktif delegasyondan geri çekilmenize yardımcı olacak.

Her hafta 4,000 EGLD ödülü, delegatörlere dağıtılıyor. Elrond, doğrulayıcılar ve delegatörler için sabit ödül oranlarına sahip. Ödüller, ağın rezerv havuzundan sağlanıyor. Delegasyon bekleme listesine katılarak, listede bulunan tüm delegatörlerle her hafta 4,000 EGLD paylaşmanız gerekiyor. Zaman içerisinde ne kadar kazanç sağlayacağınıza dair bir tahminde bulunabilmek için hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.

EGLD stake etmenin güvenli bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Fakat özel anahtarların kontrolünün kaybedilmesi gibi genel riskler de mevcut.

Elrond (EGLD) Yorumları

Elrond (EGLD) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum çünkü en sağlam altyapı bu projede var.

Hem ekibiyle hem de projesiyle oldukça sağlam bir kripto para birimi olduğunu düşünüyorum. Hızıyla kripto para dünyasında ses getirecek. Bence değerlendirin.

170 seviyelerinden 3 tane aldım. Önemli gelişmeler yaşanabilir. Uzun vadede iyi para kazandırması mümkün.

Geleceği olduğuna inandığım ender coinlerden biri. Orta-uzun vadede kâr getirmesini bekliyorum.

Gece saatlerinde normal bir limit üzerinden al emri verdim. Şimdi yüzde 26 kârdayım.

En kârlı coinlerden biri. 2k TL’ye kiramı çıkarmamı sağladı.

Analistler 500 dolar diyor ama ben ETH ile rekabete girip 1,000 doları görebileceğini düşünüyorum. Bu benim için hiç de sürpriz olmaz.

İlgili İçerik: Elrond (EGLD) Yorum ve Tahminleri 2021

Elrond (EGLD) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Elrond (EGLD) fiyatının, 2021 yılının Ağustos ayında ortalama 128,22 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. Eylül ayında ortalama 135,71 dolar ve Ekim ayında ortalama 135,09 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen Elrond (EGLD), Kasım ayında ortalama 150,33 dolar ve Aralık ayında ortalama 138,85 dolar seviyesinde işlem görebilir.

Ağustos ayı fiyat tahmini

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre, Elrond (EGLD) fiyatının, Ağustos ayının başında 90,741 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 111,253 dolar iken, minimum fiyat 75,652 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 89,002 dolar.

Eylül ayı fiyat tahmini

Elrond (EGLD) fiyatının, Eylül ayının başında 89,002 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 106,350 dolar iken, minimum fiyat 72,318 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 85,080 dolar.

Ekim ayı fiyat tahmini

Elrond (EGLD) fiyatının, Ekim ayının başında 85,080 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 97,665 dolar iken, minimum fiyat 66,412 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 78,132 dolar.

Kasım ayı fiyat tahmini

Elrond (EGLD) fiyatının, Kasım ayının başında 78,132 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 129,351 dolar iken, minimum fiyat 85,959 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 103,481 dolar.

Aralık ayı fiyat tahmini

Elrond (EGLD) fiyatının, Aralık ayının başında 103,481 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 101,342 dolar iken, minimum fiyat 68,913 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 81,074 dolar.

Elrond (EGLD) Güvenilir midir?

Elrond (EGLD), hisse kanıtı denilen konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Düğümlerin, doğrulama sürecine katılabilmek için EGLD tokenlerini stake etmeleri gerekiyor. Geçmiş etkinliklerine bağlı olarak doğrulayıcılara ayrı ayrı derecelendirme puanı atanıyor. Söz konusu puanlar da doğrulayıcıların seçilip seçilemeyeceklerini etkiliyor.
Bir doğrulayıcı, puanının çok düşük olması durumunda seçilmez. Aynı zamanda para cezası da ödemek zorunda kalır. Doğrulayıcıların ağdan çıkarılmaları da mümkün. Elrond (EGLD) ağının bütünlüğüne zarar verecek biçimde davranan doğrulayıcıların hisseleri azaltılabiliyor.

Doğrulayıcıların değiştirilemeyecek ya da öngörülemeyecek şekilde rastgele seçildiklerini de söyleyelim. Öte yandan, gizli anlaşmaların önüne geçilebilmesi için doğrulayıcılar düzenli aralıklarla parçalar arasında karıştırılıyor. Düğümler, kriptografik korumayı sağlamak için çoklu imzalar aracılığıyla iletişim kuruyorlar. Sonuç olarak, Elrond (EGLD) için güvenilir bir platform diyebiliriz.

Elrond (EGLD) Nereden Satın Alabiliriz?

Elrond (EGLD); Bitfinex, OKEx, Binance, Gate.io ve Liquid gibi kripto para borsalarından satın alınabilir.
Binance Launchpad’in EGLD’yi piyasaya sürdüğünün altını çizelim. Bu nedenle EGLD’nin hemen hemen bütün işlem hacminin Binance’de olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında EGLD, OKEx borsasında da önemli bir işlem hacmine sahip.

Sonuç olarak EGLD likiditesinin genel olarak tek bir borsada yoğunlaştığı anlaşılıyor. Binance üzerinden alım-satımda herhangi bir kesinti gerçekleşmesi durumunda EGLD likiditesinin büyük bir bölümü risk altında kalabilir. Bu ERD tokeni için şanssız bir durumdu. Fakat EGLD tokenine geçişten sonra da bu konuda herhangi bir değişim yaşanmadı.

Binance borsasındaki işlem hacmi çok etkileyici. Piyasa değeri bakımından benzer kripto paralarla kıyaslandığında, EGLD’nin çok daha yüksek seviyelerde bulunduğu görülüyor. EGLD tokenlerinizi saklamak için EGLD cüzdanını kullanabilirsiniz. Elrond ağının merkeziyetsiz uygulamaları ile etkileşime girerken, EGLD tokenlerinizi güvenli bir şekilde bu cüzdan aracılığıyla transfer edebilir, alabilir ya da depolayabilirsiniz.

Elrond (EGLD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Elrond (EGLD)Kaç TL Kaç Dolar?

1 Elrond (EGLD) Kaç TL?

1 Elrond (EGLD), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Elrond (EGLD), şu ana kadar en yüksek 2,130,87 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 58,99 TL olarak gerçekleşti.

1 Elrond (EGLD) Kaç Dolar?

1 Elrond (EGLD), şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. Elrond (EGLD), şu ana kadar en yüksek 245,56 dolara ulaştı. En düşük seviye ise 6,80 dolar olarak kayıtlara geçti.

Elrond (EGLD) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Elrond (EGLD) fiyatının, 2022 yılında 170,83 dolara, 2023 yılında 193,78 dolara, 2024 yılında 233,26 dolara, 2025 yılında 294,47 dolara, 2026 yılında 332,04 dolara, 2027 yılında 334,83 dolara ve 2028 yılında 441,55 dolara kadar yükseleceği öngörülüyor.

Wallet Investor, Elrond (EGLD) fiyatının, bir yıl içerisinde 296,954 dolara ve 5 yıl içerisinde 1,113,230 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital, Elrond (EGLD) fiyatının, bir yıl içerisinde 374,883 dolara ve 5 yıl içerisinde 1,216,205 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre ise Elrond (EGLD) fiyatının, 2022’nin Ocak ayında ortalama 95,822 dolar ve Aralık ayında ortalama 190,591 dolar, 2023’ün Ocak ayında ortalama 196,420 dolar ve Aralık ayında ortalama 245,761 dolar, 2024’ün Ocak ayında ortalama 249,453 dolar ve Aralık ayında ortalama 283,477 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Elrond (EGLD) Ne Zaman Çıktı?

Elrond, 2017 yılının sonlarında “blok zinciri ölçeklenebilirliği” problemine bir çözüm olarak tasarlandı. Bu problem, endüstrinin karşı karşıya olduğu en acil problem olarak görüldü. Elrond, 2019 yılının Ağustos ayında duyuruldu. Ana ağ ise 2020 yılının Temmuz ayında hayata geçirildi.

Elrond (EGLD) Kurucusu Kim?

Elrond kurucuları, Beniamin ve Lucian Mincu kardeşler ile Lucian Todea’dır.

Beniamin Mincu ve Lucian Mincu, Elrond’dan önce MetaChain Capital isimli dijital varlık yatırım fonunu kurdu. Beniamin Mincu, burada CEO olarak görev yürütürken, Lucian Mincu ise baş teknoloji yöneticisi olarak çalıştı. Söz konusu isimler, ilk dijital para arzları hakkında bilgi toplayan ICO Market Data’yı da kurdu.

Binance, Brave, Tezos ve Zilliqa gibi projelerin yatırımcısı olan Beniamin Mincu, aynı zamanda 2014’ten 2015’e kadar blok zinciri platformu NEM’de topluluk, pazarlama ve ürün sorumlusu olarak görev yürüttü. Güvenlik uzmanı ve bilgi teknolojisi mühendisi olan Lucian Mincu, Liebl Systems, Cetto ve Uhrenwerk 24 ile birlikte çalıştı.

Lucian Todea ise Soft 32 denilen yazılım inceleme ve indirme sitesini kurup burada CEO olarak görev yürüttü. Teknoloji girişimcisi olan Lucian Todea, SmartBill isimli muhasebe platformuna ve TypingDNA adlı biyometrik teknoloji şirketine yönelik yatırım gerçekleştirdi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu