Kripto Para Haberleri

Elvan: Düzenleme Kısa Süre İçerisinde Bitecek

Bakan Elvan, kripto para ile ilgili düzenlemelerin yakın zamanda tamamlanacağını ve duyurunun yapılacağını ifade etti. Yatırımcıları da altından kalkamayacakları riskleri almamaları gerektiği konusunda uyardı.

Bakanlık konu ile ilgili kalabalık bir çalışma grubu oluşturmuş durumda ve yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar sonucu netice aldıklarını da dile getiriyorlar. MASAK çalışmalarının kamuoyu ile paylaşılması sonrası yatırımcılar da gözlerini bu çalışmalara çevirmiş durumda.

Grubun öncelikli olarak farklı ülkelerdeki çalışmaları incelediğini ve detaylı bir şekilde analiz ettiğini ifade eden Bakan Elvan, benzer çalışmaları ülkemizde de uygulayacağız dedi. Özellikle vergilendirme politikasının nasıl olacağı konusunda büyük bir uğraş veriliyor ve yakın zamanda konuya dair detaylar basın ile de paylaşılacaktır şeklinde konuştu. Kripto para gündemi son dönemde vergi konusu ile çok daha sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yatırımcıları tedirgin eden en önemli hususlardan biri ve bu konuya açıklık getirildiği takdirde her iki taraf da rahat bir nefes alacaktır diye düşünüyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İspanya Salgına Rağmen Kripto Para Vergisi Almaya Devam Ediyor

Vergilendirme Konusu En Önemli Konulardan Biri

Elvan: Düzenleme Kısa Süre İçerisinde Bitecek –

Yatırımcılar an itibarıyla vergi ödemiyor ve bu durum hem ülke ekonomisi hem de yatırımcılar adına büyük bir sorun teşkil ediyor. Bakan elvan, an itibarıyla bu konu üzerinde önemli çalışmalara imza atıldığını ve kısa süre içerisinde ilgili düzenlemelerin en iyi şekilde yapılacağını duyurdu. Çalışmalar bu doğrultuda ve yine farklı ülkelerdeki örnek düzenlemeler ile birlikte fikir edinmek mümkün.

Dijital varlıklar geleceğin parası olarak kabul görmeye devam ediyor ve artık birçok ülke de bu paraları benimsemiş durumda. Düzenlemeye gidilmesi ve hükümetlerin bu konuya eğilmesi de aslında ne kadar önemli bir piyasa olduğu gerçeğini de gözler önüne seriyor.

Vergi konusu çözümlendiği takdirde dijital varlıklar resmiyet kazanacak ve daha da önemlisi çok daha fazla yatırımcıya sorunsuz bir şekilde hitap ediyor olacaktır. Aslında yatırımcıların uzunca bir süredir beklediği gelişme de tam olarak budur. Bakan Elvan da tam olarak bunun müjdesini veriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu