Anasayfa Sektörel Emeklilik Fonu, 20 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı!

Emeklilik Fonu, 20 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı!

Sektörel

Güney Kore emeklilik fonu, üçüncü çeyrekte 20 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın alarak yüzde 40 kâr etti.

Emeklilik Fonu, 20 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı!

News1, Güney Kore emeklilik fonu National Pension Service'in (NPS) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunduğu son hisse senedi raporuna atıfta bulunarak söz konusu fonun üçüncü çeyrekte yaklaşık 20 milyon dolar değerinde Coinbase (COIN) hissesi satın aldığını bildirdi.

NPS, ortalama 70,5 dolar fiyattan 282,673 hisse alarak 19,92 milyon dolar veya yaklaşık 26 milyar Kore wonu (₩) yatırım yaptı. Hisseler, Coinbase'in Çarşamba günkü son kapanışına göre yaklaşık 27,74 milyon dolar değerinde.

Nasdaq listesindeki kripto para borsasına yapılan yatırım, fonun çeyrekte yüzde 40 kâr elde etmesine yardımcı oldu. COIN hisseleri üçüncü çeyrekte yüzde 4, bu yıl ise yüzde 177 artış gösterdi.

Emeklilik Fonu, 20 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı!

Portföyüne İlk Defa Bir Dijital Varlık Şirketi Ekledi

Fonun, ABD'deki hisse senedi portföyüne ilk kez bir dijital varlık şirketi eklediği bildirildi. Güney Kore Ulusal Meclisi, fonu sanal varlıklarla ilgili işletmelere maruz kaldığı için eleştirdi. 

Kripto para birimlerine yatırım yapan emeklilik fonlarına yönelik temel itirazlardan biri, dijital varlıkların herhangi bir nakit yaratmaması ve getiri elde etmenin tek yolunun bunları daha fazla ödeme yapmaya istekli bir sonraki yatırımcıya satmak olmasıdır.

Yine de Pensions Age tarafından bu yılın başlarında yapılan bir anket, emeklilik planlarının "ezici bir çoğunlukla" dijital varlıkları yatırım ortamının önemli bir parçası olarak gördüklerini ve bunları bir portföy çeşitlendirme fırsatı olarak değerlendirdiklerini ortaya koydu.

Kaynak: CoinDesk

Emeklilik Fonu, 20 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik