Anasayfa Sektörel Emeklilik Fonundan Cesur Kripto Adımı: 20 Milyon Dolar Yatırdı!

Emeklilik Fonundan Cesur Kripto Adımı: 20 Milyon Dolar Yatırdı!

Sektörel

Londro merkezli emeklilik fonu, kripto türevleri platformuna 20 milyon dolar yatırım yaptı.

Emeklilik Fonundan Cesur Kripto Adımı: 20 Milyon Dolar Yatırdı!

Geleneksel piyasa oyuncuları, bu yıl Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasasında yaşanan güçlü canlanmanın ortasında söz konusu piyasaya ısınmaya başladı. Londra merkezli emeklilik devi M&G Plc. bir İngiliz kripto türevleri ticaret platformuna 20 milyon dolarlık şaşırtıcı bir yatırım yaptı.

M&G Investments Önemli Bir Hamlede Bulundu

Emeklilik devi M&G Plc'nin varlık yönetimi kolu olan M&G Investments, İngiltere merkezli bir kripto türevleri ticaret platformu olan GFO-X'e 20 milyon dolar yatırım yaptı. Bu hamle, geçen yıl FTX'in çöküşünün ardından dijital varlıklara yönelik kurumsal güvende olumlu bir değişime işaret ediyor. Yatırım, GFO-X için 30 milyon dolarlık B serisi finansman turunun bir parçası. M&G'nin Crossover stratejisi, 129 milyar £ değerindeki Prudential With-Profits Fund adına katkıda bulunuyor.

GFO-X, daha önce Londra Borsası Grubu'nun çoğunluk hissesine sahip olduğu LCH SA ile stratejik bir ortaklık kurmuş ve 2023 yılı sonuna kadar LCH DigitalAssetClear adlı bir hizmet başlatmayı planlamıştı. Bu hizmet, GFO-X'te işlem gören Bitcoin endeks vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini takas etmeyi amaçlıyor ve müşteri talebi nedeniyle bazı gecikmeler yaşansa da bunun 2024'ün ilk çeyreğinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

M&G'nin GFO-X'e yaptığı yatırım, kripto varlık altyapısına yönelik kurumsal destekte potansiyel bir tersine dönüş anlamına geliyor. FTX'in Kasım 2022'de çökmesi, Ontario Teachers' Pension Plan, Tiger Global Management ve Singapurlu Temasek Holdings gibi geleneksel varlık yöneticilerinin hisselerini sıfıra indirmesine yol açmıştı.

Emeklilik Fonlarının Kripto Satın Alması

Emeklilik Fonundan Cesur Kripto Adımı: 20 Milyon Dolar Yatırdı!

Geleneksel kurumsal oyuncular, kripto alanındaki ayak izlerini genişletiyor ve gelişmeler bu yıl netleşiyor. Analistler, spot Bitcoin ETF'inin gelişiyle birlikte geleneksel finans kurumlarının kripto piyasasına katılımının bundan sonra da artmasını bekliyor.

Doğrudan kriptoya yatırım yapmanın yanı sıra büyük oyuncular ve devlet kurumları da kripto firmalarına maruz kalmak istiyor. 2023'ün üçüncü çeyreğinde Güney Kore'nin en büyük yatırım grubu olan Ulusal Emeklilik Hizmeti, Coinbase'e bir yatırım yapmıştı.

Bu, Ulusal Emeklilik Hizmeti'nin ABD hisse senedi portföyüne sanal varlıkla ilgili bir şirket dahil etmesinin ilk örneğidir. Ayın 16'sında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan hisse senedi varlık raporuna göre; Ulusal Emeklilik Hizmeti, üçüncü çeyrekte yaklaşık 26,1 milyar won'a denk gelen 19.934.100 dolar değerinde 282.673 Coinbase hissesi satın aldı.

Kaynak: CoinGape

Emeklilik Fonundan Cesur Kripto Adımı: 20 Milyon Dolar Yatırdı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan