Anasayfa Kimdir Emily Yang Kimdir?

Emily Yang Kimdir?

NFT Sanatçıları

Emily Yang Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Shibuya hakkında bilinmesi gerekenler...

Emily Yang Kimdir?
Hızlı İçerik

Emily Yang, Shibuya platformunun kurucu ortağıdır.

Hayatı

Emily Yang, New York'ta yaşayan multidisipliner bir sanatçıdır.

Eğitimi

Emily Yang'ın eğitim hayatı ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Kariyeri

"plpleasr" olarak tanınan Emily Yang'ın bir dijital sanatçı olarak çalışmaları, uzun metrajlı filmlerde (Batman v Superman, Wonder Woman, Star Trek Beyond), reklamlarda ve Blizzard oyun sinematiklerinde görsel efekt jeneriklerini içermektedir. Yang, 2020 yılında merkeziyetsiz finans (DeFi) hareketinin yanı sıra NFT alanını tanımlamaya yardımcı olmak için orijinal animasyonlar yaratarak viral olmuştur.

Yang'ın çalışma tarzı; animasyon filmlerden, yeraltı müzik sahnesinden, video oyunlarından ve geleneksel Çin ve Japon sanatından etkilenmiştir. Moebius'un sanatından esinlenen Yang, 3B öğelerin 2B olarak resmedildiği yanılsamasını veren özel bir çizgi gölgelendirici geliştirmiştir. Dijital ortamların dışında Yang, genellikle elle çizilmiş öğeleri de çalışmalarına dâhil etmektedir. Yang, resim gibi geleneksel ortamlara aşinadır.

Yang'ın çalışmaları, yabancılaştırıcı olmayacak kadar tanıdık ve sıkıcı olmayacak kadar yeni olmanın uç noktaları arasında mükemmel bir denge bulmaya çalışmaktadır. Yang, Shibuya platformunun kurucu ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Shibuya

Shibuya, Ethereum NFT odaklı, etkileşimli bir video platformudur. Yang, Shibuya'yı şu ifadelerle tanımlamıştır: "Uzun biçimli içeriğin ücretsiz olarak izlenebildiği ancak izleyicilerin yaratıcı sürece katılımlarına ve aynı zamanda ortak mülkiyete izin vermek için söz konusu içeriğin blockchain'de paraya çevrildiği bir Web3 deneyidir."

Shibuya; filmlere ve kısa filmlere fon sağlamak, topluluk oluşturmak ve bağlı bir hayran kitlesi oluşturmak için yaratıcılara eksiksiz bir çözüm sunduğunu öne sürmektedir. Hayranlar; en sevdikleri filmleri finanse edebilmekte, yaratıcı sürece katılabilmekte ve en çok sevdikleri filmler için topluluklara katılabilmektedir. Yang, Shibuya'yı "kültürlerin ve fikirlerin eklektik ve ilham verici bir yerde buluştuğu, merkeziyetsiz bir Hollywood" olarak nitelendirmiştir.

Shibuya'nın ilk projesi, "White Rabbit" adlı bir anime olmuştur. White Rabbit, kripto çıkmazından geçme yolculuğu hakkında interaktif bir Web3 dizisidir. Bu, özgür iradenin ve öz egemenliğin anlamını keşfetmek için yola çıkan Mirai'yi takip etmektedir.

Diziyi izlemek ücretsiz olurken, yapımcı kartlarına sahip olan izleyiciler NFT'leri stake ederek ilk bölümün iki alternatif sonundan birine oy verebilme imkânına sahip olmuşlardır. En çok oyu alan seçenek, ana karakterin bir sonraki bölümdeki olay örgüsünü belirleyebilmiştir. 

Emily Yang Kimdir?
Emily Yang Kimdir? Emily Yang Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Shibuya hakkında bilinmesi gerekenler...