Bitcoin Haberleri

En az 1 milyon dolar bulunan Bitcoin cüzdan sayısı sizleri şaşırtacak

Aralık 2020’de BTC 20.000 doları geçtikten sonra Bitcoin balina adreslerinde keskin bir artış yaşandı. Bitcoin balina adresleri kısa süre önce kayıtlardaki en yüksek seviyesine ulaştı. Şu anda 94.000’den fazla BTC adresinde en az 1 milyon dolar değerinde Bitcoin tutuyor. BTC balina adresleri, 2021’in başından bu yana önemli ölçüde arttı.

Glassnode tarafından yayınlanan bir rapora göre Bitcoin’in Aralık ayında 20.000 doların üzerine çıkması, BTC milyoner sayısında büyük bir artışa neden oldu. Dünyanın en büyük kripto para birimi bugün 52.618 dolara çıkarak yeni bir rekora imza attı.

En az 1 milyon dolar bulunan Bitcoin cüzdan sayısı sizleri şaşırtacak –
En az 1 milyon dolar bulunan Bitcoin cüzdan sayısı sizleri şaşırtacak 3

Bugünkü yükselişte BTC’nin toplam piyasa değeri 970 milyar doların üzerine çıktı. BTC, artık Çinli teknoloji şirketi Tencent’ten daha değerli. Ayrıca geçen hafta Bitcoin, Tesla ve Facebook’un piyasa değerini geçti.

Glassnode:

Şu anda en az 1 milyon dolar değerinde BTC’ye sahip 94.000’den fazla Bitcoin adresi var. Aralık ortasındaki keskin artış tüm erken madenci adreslerini (50 BTC ödülü) milyoner adresleri haline getirdi.

Dünyanın en büyük iş istibarat şirketi olan MicroStrategy, dün şirketin Bitcoin birikimini hızlandırmak için 900 milyon dolar değerinde hisse satma kararı aldığını duyurdu. MicroStrategy’nin elinde şu anda 71.000 adet Bitcoin var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 4.000 dolar sınırını geçmesi gerek

Bitcoin diller düşmüyor

Bitcoin Fiyat Boşlukları Nelerdir?
En az 1 milyon dolar bulunan Bitcoin cüzdan sayısı sizleri şaşırtacak 4

Dünyanın en büyük kripto para biriminin benimsenmesi son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Kurumsal birikimin yanı sıra Bitcoin, hükumet yetkililerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Dubai’de hükumet tarafından desteklenen ve serbest bir ekonomik bölge olan KIKKLAB, dün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini lisanslı bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini duyurdu. Bitcoin ve kripto paraların benimsemesindeki bu hızlı bir artış, BTC’ye olan talebi de artırdı. Ayrıca, Bitcoin balina adreslerindeki keskin artış büyük BTC sahiplerinin varlıklarını yakın bir zamanda satmayı planlamadıklarını gösteriyor.

Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolarlık seviyeden sadece %4 uzakta. Şu anda itibariyle Bitcoin 972 milyar dolarlık piyasa değeri ile 52.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti şu anda %61 civarında yer alıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu