Anasayfa Bitcoin En Az 10 Yıl Boyunca Tutulan Bitcoin Arzı Yeni Zirve Yaptı!

En Az 10 Yıl Boyunca Tutulan Bitcoin Arzı Yeni Zirve Yaptı!

Bitcoin

Zincir içi analitik firması Glassnode, sektörü oldukça derinden etkileyebilecek kritik Bitcoin verilerini takipçileriyle paylaştı. İşte ayrıntılar...

En Az 10 Yıl Boyunca Tutulan Bitcoin Arzı Yeni Zirve Yaptı!

Glassnode verileri, en az on yıldır taşınmayan Bitcoin (BTC) miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 2.900.000 Bitcoin (BTC) veya yaklaşık 82,5 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

Bu, en az on yıl boyunca tutulan Bitcoin (BTC) miktarının artmaya devam ettiği ve yeni zirvelere ulaştığı anlamına gelir, bu da uzun vadeli yatırımın canlı ve başarılı olduğunu gösterir.

Benzer şekilde, en az beş yıldır hareket etmeyen Bitcoin arzının yüzdesi, 16 Ağustos'ta %29.202 ile yeni bir rekora ulaştı. Bitcoin'in toplam arzının yaklaşık üçte biri, en az beş yıldır tek bir cüzdanda tutuluyor.

Aynı şey, en az üç yıldır aktif olmayan ve 14 Ağustos'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %40.352'ye ulaşan Bitcoin arzının yüzdesi için de geçerlidir diyebiliriz.

Olumlu Yapılar Oluşmaya Devam Ediyor!

En Az 10 Yıl Boyunca Tutulan Bitcoin Arzı Yeni Zirve Yaptı!

Başka bir grafik, gerçekten kaybedilebilecek kadar uzun süre tutulan Bitcoin (BTC) miktarının beş yılın en yüksek seviyesi olan 7.818.707.951 Bitcoin (BTC) veya 222.78 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

Bu, canlılığın birden çıkarılması ve elde edilen sayının Bitcoin'in dolaşımdaki arzıyla çarpılmasıyla hesaplanır.

Canlılık, yok edilen kripto para günlerinin toplamı ile şimdiye kadar yaratılmış tüm kripto para günlerinin toplamının oranıdır. Uzun vadeli sahipler pozisyonlarını tasfiye ettiklerinde artan ve biriktiklerinde düşen bir sayıdır.

Yok edilen madeni para günleri, kripto para son taşındıkları günden bu yana geçen gün sayısıyla çarpımıdır diyebiliriz.

En Az 10 Yıl Boyunca Tutulan Bitcoin Arzı Yeni Zirve Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar